Płatności

Szybkie płatności internetowe. Sposób na udane zakupy online.

kwi 17 2019

Zakupy w sieci zdobywają coraz większą popularność. Klienci docenili szybkość i wygodę tego sposobu kupowania. Okazuje się jednak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. E-klienci pragną, aby zakupy online były jeszcze szybsze i jeszcze bardziej komfortowe. Operatorzy płatności dostarczają dziś mnóstwo narzędzi i pożytecznych funkcjonalności, które do minimum skracają ścieżkę zakupową. Jedną z bardzo popularnych metod płatności stały się szybkie płatności online. Dlaczego cieszą się tak dużym zainteresowaniem e-konsumentów?

Błyskawiczna transakcja bez przeszkód

Do najczęstszych powodów porzucania koszyka z zakupami należy długi i skomplikowany proces zakupowy, w trakcie, którego klienci muszą dokonywać wielu kroków, aby dojść do upragnionego celu. Szybkie płatności online oznaczają prostą transakcję, która w znacznej mierze jest zautomatyzowana. Klienci nie muszą samodzielnie wypełniać pól formularza, kwota zakupów przelicza się sama. Użytkownikom pozostaje jedynie zatwierdzić transakcję. Sposób uwierzytelniania zależy od konkretnego systemu płatniczego. Czasami jest to jednorazowy kod wysyłany sms-em, innym razem token. Coraz więcej sklepów wykorzystuje tzw. one click payments, czyli płatności jednym kliknięciem. Takich funkcjonalności nie brakuje w ofercie popularnych operatorów np. Dotpay. 

Bezpieczeńswto płatności

Trzeba podkreślić, że szybkie płatności internetowe charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Choć niektórzy tradycjonaliści mają pewne wątpliwości dotyczące ochrony ich danych osobowych oraz rachunków bankowych, w rzeczywistości tego typu transakcje są bezpieczniejsze, niż zwykłe płatności gotówkowe. Nie ma ryzyka zgubienia czy kradzieży pieniędzy. Dane przesyłane w trakcie płatności są w odpowiedni sposób szyfrowane i zabezpieczone określonymi protokołami. Uwierzytelnianie transakcji ogranicza możliwość jakiejkolwiek ingerencji osób trzecich. Jedyne ryzyko związane jest brakiem ostrożności samych kupujących. Lekkomyślnym e-konsumentom zdarza się w trakcie transakcji online wykorzystywać otwarte sieci lub używać do tego celu ogólnodostępnych komputerów np. w kafejkach internetowych. W takich przypadkach cyberoszuści rzeczywiście mogą przechwycić dane. Jednak wystarczy odrobina ostrożności i zachowanie pewnych podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby nie paść ofiarą oszustwa. 

Szybkie płatności online z czasem ewoluują. Stają się coraz bardziej bezpieczne i wygodne. Ich twórcy usuwają spod nóg e-klientów wszelkie możliwe przeszkody. Dlatego może się zdarzyć, że już za kilka lat w ogóle zapomnimy, czym są tradycyjne pieniądze i płatności gotówkowe. 

 

 

 

 

Udostępnij