Płatności

Jak dbać o bezpieczeństwo e-płatności?

mar 5 2020

Mimo, że płacenie w sicie dla wielu z nas stało się już chlebem powszednim to dobrze zwracać uwagę na poziom bezpieczeństwa naszych transakcji. Ostatnie raporty pokazują, że roku zgłaszane są przypadki masowych naruszeń bezpieczeństwa danych. Bardzo często wynika to z naszego zaniedbania. Radzimy jak chronić swoje e-płatności.

Chociaż wielkie instytucje finansowe nieustannie pracują nad udoskonaleniem swoich systemów bezpieczeństwa to konsumenci w dalszym ciągu powinni dbać o najbardziej aktualne informacje na temat ochrony ich danych w procesie płatności. Warto korzystać ze sprawdzonych systemów płatności jak PayPal, których rozwiązania chronią dane użytkownika non stop.

Korzystaj z mobilnego portfela

To wygodne narzędzie pozwala nie tylko odciążyć kieszenie, ale także zapewnia święty spokój w trakcie dokonywania transakcji. Otóż PayPal klientom bezpieczne rozwiązanie z zakresu portfeli mobilnych, których transakcje podlegają nieustannemu monitoringowi i są zabezpieczone najwyższej jakości szyfrowaniem. Co więcej, z metody tej możesz bez przeszkód korzystać na swoim telefonie.

Zabezpieczaj się hasłem

Obecnie bardzo często dokonujemy płatności online przy użyciu urządzeń mobilnych. Mimo, że system może być wyjątkowo bezpieczny to przecież wciąż jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo kradzieży. Pamiętajmy więc o tym, aby zabezpieczyć nasze urządzenia hasłem. 

Stawiaj na bezpieczne metody płatności

Ankietowani e-konsumenci podkreślają, że w trakcie zakupów online martwią się ryzykiem związanym z wyciekiem poufnych danych. Na szczęście jest na to rada. Wystarczy upewnić się, że strona na której kupujemy jest bezpieczna. Można to łatwo sprawdzić po jej adresie URL, który zawsze powinien zaczyna się od Hypertext Transfer Protocol, czyli po prostu HTTP. Na jego końcu powinno znajdować się "s" oznaczające "secure". Litera ta daje nam pewność, że strona jest zabezpieczona w dodatkowy sposób, co pozwala na bezpieczne przesyłanie informacji płatniczych. Warto też odnaleźć ikonkę kłódki na początku adresu URL, który również wskazuje dodatkowe zabezpieczenia danej strony oraz podaje dokładne informacje o certyfikatach bezpieczeństwa.

 

 

 

Udostępnij