Płatności

Wybór bramki płatności dla firm

paź 6 2020

Obecnie każdy właściciel firmy usługowo-handlowej prędzej czy później stanie przed wyborem, którego operatora obsługującego płatności online wybrać dla siebie. Dzisiaj, specjalnie dla Was, przygotowaliśmy krótkie zestawienie największych operatorów na polskim rynku. Wzięliśmy pod uwagę kilka istotnych kwestii, np. opłatę aktywacyjną, koszty prowizji i obsługi, a także rodzaje oferowanych płatności online. Zapraszamy do porównania.

Dlaczego warto szybciej zdecydować się na obrót bezgotówkowy?

Przede wszystkim zainstalowanie w swoim sklepie internetowym bramek płatności i współpraca z pośrednikami, wpłynie na rozwój Twojej firmy. Obecnie klienci bardzo rzadko decydują się na zakupy w sklepach, które nie obsługują szybkich płatności – albo jest ich niewielka grupa. Obrót bezgotówkowy otworzy zasięg Twojego sklepu praktycznie na cały świat! Poza tym płatności online są o wiele wygodniejsze nie tylko dla klientów, ale także dla Ciebie (szybsze księgowanie, wgląd do archiwum wszystkich transakcji itp.). Pamiętaj, by przejrzeć lub poprosić o oferty kilku pośredników i dokładnie je przeanalizować. Spośród których pośredników warto wybierać?

Serwis Dotpay

Na polskim ryku Dotpay działa od 2001 roku, czyli w tym roku stuknie im 18 lat! Cieszy się dużym zaufaniem pośród klientów i zdobył wiele certyfikatów jakości oraz posiada dobre zabezpieczenia. W Dotpayu opłata aktywacyjna wynosi 10 złotych. Jeśli chodzi o operowanie środkami na koncie, to nie ma limitów w ciągu miesiąca i wpłaty i wypłaty są darmowe. Korzystanie z usługi chargeback (która zdecydowanie się przydaje) kosztuje 100 złotych, aczkolwiek jest to opłata do negocjacji (bardzo możliwe, że jeśli masz mniejszą firmę, Dotpay jest w stanie ją obniżyć). Jeśli chodzi o system prowizji, zwykle jest to m. in. 30 groszy za jeden e-transfer (1,9% od transakcji). Prowizje za przelewy nie są większe niż 3,9%, ale to tylko w wypadku, gdy nie masz założonej działalności gospodarczej (Dotpay jako jedyny w Polsce oferuje swoje usługi osobom fizycznym, które nie prowadzą działalności gospodarczej). Obsługiwane karty płatnicze to: Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, Diner’s Club, JCB, MasterCard Mobile – czyli właściwie wszystkie popularniejsze na świecie! Największą zaletą korzystania z Dotpay jest ogromna ilość usług, jakie oferuje. M. in. różne rodzaje systemu obsługi płatności mobilnej (mPay, Sky Cash, Płacę z IKO, PeoPay, MasterCard Mobile, Blik, Visa Checkout), płatności bezgotówkowe (typu IVR, SMS Premium, e-przelewy, szybkie przelewy), płatności cykliczne i ratalne. Z Dotpay istnieje możliwość nawiązania programu partnerskiego. Użytkownicy chwalą także intuicyjne menu i panel obsługi. 

Serwis PayU

PayU to także jedna ze starszych bramek działająca na polskim rynku. Opłata aktywacyjna jest znacznie wyższa niż w przypadku Dotpaya – wynosi 199 złotych. Obrót pieniędzy, wpłaty i wypłaty są darmowe. Jeśli chodzi o system prowizyjny, e-transfery i e-przelewy mają opłatę stałą, od 2.2%-2.5% od każdej transakcji. PayU obsługuje jedynie karty płatnicze od Visy i Mastercard, co z reguły wystarcza, bo większość osób na polskim rynku ma karty właśnie od tych operatorów. Płatności online są obsługiwane w systemie PayU oraz Blik, i mimo tego, że może się wydawać, że to ograniczony wybór, to PayU jest ogólnodostępne. PayU także obsługuje płatności ratalne, usługa chargeback jest bezpłatna. Serwis PayU nie jest niestety zintegrowany z PayPalem, a jego strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych (RWD).

 

 

 

 

Udostępnij