Płatności

Płać bez kłopotu w zagranicznych sklepach internetowych! Zalety płatności walutowych.

mar 22 2019

Handel internetowy dał konsumentom możliwości, jakich nie mieli nigdy wcześniej. Nie wychodząc z domu mogą zrobić zakupy w sklepie internetowym w dowolnej części Europy, a nawet poza naszym kontynentem. E-klienci mają jednak sporo wątpliwości dotyczących takich zakupów. Obawiają się między innymi problemów związanych z samym procesem płatności i zapłatą w innej walucie. Na potrzeby sklepów prowadzących działalność międzynarodową oraz ich klientów stworzone zostały specjalne systemy, które pozwalają te problemy ominąć i raz na zawsze pożegnać się z wątpliwościami. Rozszerzają one rynek e-commerce i poprawiają komfort klientów na całym świecie. Będąc właścicielem sklepu internetowego warto przemyśleć ich wdrożenie. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doświadczonego operatora płatności np. firmy Dotpay. Dotpay oferuje kilka rozwiązań, które wspierają handel międzynarodowy. Oto najpopularniejsze z nich:

SEPA

SEPA (Single Euro Payments Area) można przetłumaczyć, jako Obszar Jednolitej Płatności Euro. Jest to inicjatywa mająca na celu ujednolicenie transakcji płatniczych w krajach należących do Unii Europejskiej, ale obejmująca swoim zasięgiem również takie państwa, jak Norwegia czy Szwajcaria. Dotyczy transakcji realizowanych w Euro. Dzięki niej płatności w tej walucie stały się szybsze i wygodniejsze. 

DCC

DCC, czyli Dynamic Currency Conversion to tzw. dynamiczne przewalutowanie. To rozwiązanie wspierające płatności w różnych walutach i różnych krajach. Dzięki systemowi DCC sprzedawca może otrzymać na konto pieniądze w swojej walucie. Tymczasem kupującemu wyświetlają się ceny w jego walucie. Nic dziwnego, że ten funkcjonalny system jest powszechnie wykorzystywany również w przestrzeni internetowej. Wówczas do akronimu dodaje się literkę „e”. e DCC jest, zatem mobilną wersją tego rozwiązania. 

Trust Pay

W tym przypadku mamy do czynienia z systemem stworzonym z myślą o naszych południowych sąsiadach. Dzięki niemu możliwe jest przewalutowanie i transakcje z bankami działającymi na terenie Czech i Słowacji. Bardzo często wykorzystywany jest przez firmy, które współpracują z czeskimi i słowackimi przedsiębiorstwami. 

Płatności wielowalutowe

Implementacja tej opcji pozwala na przyjmowanie płatności w powszechnych walutach. To forma płatności jeden do jednego. Stanowi ciekawą alternatywę dla pozostałych rozwiązań, choć nie jest jednym, ujednoliconym systemem. 

Przytoczone przykłady pokazują, ze płatności w obcych walutach wcale nie muszą być takie straszne. Odpowiednie systemy upraszczają proces płatności, co jest korzystne zarówno z punktu widzenia e-klientów, jak i samych sprzedawców. Ich uzupełnieniem są globalne systemy płatności, znane na całym świecie takie, jak PayPal czy Sky Cash. Dzięki tym wszystkim opcjom płatności zagraniczne są łatwiejsze, szybsze, ale również bezpieczniejsze. Nie wiążą się z żadnym ryzykiem, ani dużymi kosztami, może poza kosztami dostawy. Z pewnością warto rozważyć ich implementacje w swoim sklepie i uwzględnić transakcje zagraniczne w biznesplanie. Nie można zamykać się na możliwości, jakie oferuje globalny rynek. 

 

 

 

Udostępnij