Internetowe wypożyczalnie fimów

Klara WalczakKlara Walczak: Nie raz się zdarza, nic nie ma w telewizji, a ja akurat mam ochotę coś pooglądać. Wypożyczalnia DVD jest daleko, to cała wyprawa, którą wcześniej trzeba zaplanować... Na szczęście Internet i na to ma radę – w sieci działają internetowe wypożyczalnie filmów.

 

Wideo na życzenie razem z Internetem

Usługa „wideo na życzenie” (VOD, ang. video on demand) często oferowana jest razem z ofertą dostępu do Internetu. Oferują ją między innymi TP S.A, Netia czy Aster. Pozwala ona ściągać na nasz komputer konkretne filmy na określony czas lub oglądać je on-line. Usługa taka jest płatna, ale na ogół przetestować ją można na bardzo korzystnych, promocyjnych warunkach – lub całkiem za darmo. Jeśli chcemy oglądać kinowe hity na naszym komputerze, warto skontaktować się z naszym dostawcą Internetu i zapytać o jego ofertę w tym zakresie.
W Netii mamy do wyboru dwie niezależne wypożyczalnie: iplex.pl i cineman.pl. Wypożyczenie jednego filmu kosztuje tu od 6 zł brutto, a rozliczenia dokonywane są w ramach faktury za dostęp do Internetu.

powiększ obraz

powiększ obraz

Inne wypożyczalnie on-line

Jeśli nasz dostawca nie oferuje usługi wideo na życzenie (lub nie posiada w repertuarze interesującej nas pozycji) możemy skorzystać z innych internetowych wypożyczalni. Największą polską bazę filmów on-line znajdziemy pod adresem www.7yu.pl
powiększ obraz
Mamy tu do wyboru tysiące tytułów, a płatności za pobrany film dokonujemy poprzez SMS.

Filmy znajdziemy także na stronie www.cinemak.pl - tu jednak musimy uiścić SMS-em jednorazową opłatę rejestracyjną.
powiększ obraz
Kolejną dużą wypożyczalnią jest www.plejada.pl. Tu dostępne są głównie programy telewizyjne i odcinki seriali.

 

czytaj dalej

Serwis należy do ING Banku Śląskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Polityka plików cookie