Płatności

Zalety płatności one click

paź 20 2020

Oferowana przez Dotpay usługa one-click payment pozwala kupującemu realizować transakcje przy użyciu wyłącznie jednego kliknięcia. Wszystko odbywa się bez konieczności podawania pełnych danych karty. Rozwiązanie to jest to wyjątkowo wygodne i bardzo szybkie. Nic więc dziwnego, że cenią je sobie e-klienci najbardziej ze względu na prędkość realizacji transakcji. W artykule wyjaśniamy na czym dokładnie polega płatność za jednym kliknięciem.

Dzisiejsza branża e-commerce jest niezwykle konkurencyjna. Ciężko na nim przetrwać i sprostać wymaganiom dzisiejszego e-klienta. Do jego podstawowych potrzeb zalicza się potrzebę korzystania z transparentnych, bezpiecznych i szybkich metod płatności, które zapewniają najlepsze systemy płatności. Bazą sukcesu w e-handlu jest więc zapewnienie ekspresowych płatności, które nie zajmą zbyt wiele czasu niecierpliwym użytkownikom. W tej chwili na rynku istnieje wiele możliwości, jednak w tej roli najlepiej sprawdzają się płatności zwana „one-click”.

Realizacja płatności

W celu dokonania płatności jednym kliknięciem wystarczy, sprzedawca w zleceniu płatności musi przekazać właściwe parametry a kupujący, w trakcie pierwszej płatności, wyrazi zgodę na zapisanie swoich danych karty przez system Dotpay. Pamiętajmy, że dane te są oczywiście odpowiednio przechowywane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, o którym świadczy m.in. Certyfikat PCI DSS Level 1. Po zapisaniu danych karty w systemie, osoba kupująca będzie mogła wykonywać kolejne transakcje w sklepie danego sprzedawcy poprzez jedno kliknięcie. Jedyne, co będzie musiała zrobić to kliknąć – kupuję. Rozwiązanie umożliwia maksymalne skrócenie ilości kroków w procesie realizacji transakcji, co znacznie poprawia ruch w sklepie.

Wdrożenie systemu

Dotpay oferuje swoim klientom zaawansowane rozwiązania, ułatwiające wdrożenie funkcji płacenia za jednym kliknięciem w e-działalności. Innowacje te pozwalają na wprowadzanie danych karty po stronie e-przedsiębiorstwa. Każdy sprzedawca, który chce wprowadzić taką funkcjonalność w swojej działalności internetowej, będzie musiał przejść dodatkowe certyfikacje, aby w pełni zabezpieczyć dane przechowywane przez system danego biznesu. Wszystkie te wymogi są po to, aby zapewnić klientowi maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa oraz ułatwić samo dokonywanie zakupów za pomocą szybkich płatności jednym kliknięciem. Współczesne sklepy internetowe chętnie korzystają z tego rodzaju udogodnień, ponieważ pozwalają one na przyciągnięcie dużej liczby klientów, ceniących sobie takie udogodnienia. W walce o każdego z nich ważne są detale, które mogą zwiększyć zainteresowanie daną ofertą. Trzeba pamiętać o takich rozwiązaniach, które mogą wpłynąć na większe przychody właścicieli danego sklepu internetowego.

Bezpieczeństwo

Trzeba podkreślić, że wszystkie dane zapisane w systemie Dotpay przechowywane są zgodnie z obowiązującymi zasadami poufności danych oraz bezpieczeństwa. Klienci nie muszą się więc bać, że ktoś niepożądany otrzyma dostęp do poufnych danych osobowych lub informacji na temat ich karty i dokona zakupu na ich koszt. Nad wszystkim czuwają udoskonalone i wysokie standardy bezpieczeństwa m.in. Certyfikat PCI DSS Level 1.

 

 

 

 

Udostępnij