BLIK

Wszystko to, co warto wiedzieć o aplikacji BLIK!

lip 27 2020

Czasy, kiedy szło się do sklepu oraz płaciło zwykłą gotówką już dawno minęły. Teraz w sklepach zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych możemy płacić kartą debetową, kredytową, naszym smartfonem, a nawet tabletem! Technologia cały czas się rozwija i ciągle zaskakuje nas różnymi nowościami oraz udogodnieniami. Poza tym, że możemy już płacić naszym telefonem – obecnie możemy nim nawet wypłacać nasze pieniądze z bankomatów, a także wpłacać je do nich – dokładnie tak samo jak robimy to za pomocą karty płatniczej. A tą możliwość zawdzięczamy właśnie systemowi BLIK, który we współpracy z aplikacjami mobilnymi banków pozwala nam na zastąpienie naszych kart kredytowych czy też debetowych – smartfonem. BLIK jest to sześciocyfrowy kod, który otrzymujemy na naszą aplikację i dzięki któremu możemy wpłacać oraz wypłacać gotówkę z naszego bankomatu. Wyszedłeś na szybko z domu i zapomniałeś portfela, a potrzebujesz na już wyciągnąć pieniądze z bankomatu? Jeśli masz tylko przy sobie telefon to możesz to zrobić w ciągu pięciu minut! Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym, jak działa system BLIK to zapraszam do lektury tego artykułu!

W jaki sposób możemy zapłacić poprzez BLIKA?

Jeżeli chodzi o system BLIK to możemy dokonać naszych płatności bardzo szybko oraz wygodnie. Na początku pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić będzie wygenerowanie w aplikacji mobilnej swojego banku naszego kodu BLIK. Gdy to zrobimy to należy przepisać ów kod BLIK do terminala płatniczego, który poda nam kasjer. Musimy jednak zrobić to bardzo szybko, albo starać się zapamiętać nasz kod, ponieważ wygaśnie on po dwóch minutach. Po wpisaniu kodu należy zatwierdzić transakcję w naszej aplikacji mobilnej i gotowe – nasze zakupy zostały zapłacone! Jak więc widzisz cała transakcja trwa dosłownie krótki moment, jest bezpieczna oraz jedyne czego do niej będziemy potrzebować to nasz smartfon z dostępem do Internetu. Teraz możemy zapłacić za nasze zakupy wygodnie i błyskawicznie!

BLIK – jak wypłacać z bankomatów pieniądze z tą aplikacją?

Na szczęście wypłacanie pieniędzy z bankomatów z systemem BLIK jest niemal tak samo proste jak płacenie tą aplikacją w sklepie. Gdy już znajdziemy interesujący nasz bankomat to wybieramy na ekranie urządzenia opcję wypłata BLIK/wypłata bez karty. Gdy to zrobimy to bierzemy naszego smartfona do ręki na którym powinien pojawić się nam odpowiedni kod BLIK, przepisujemy go na ekran bankomatu i wprowadzamy kwotę pieniędzy, które chcemy w tym momencie wypłacić sobie z maszyny. Na koniec zatwierdzamy wypłatę w aplikacji mobilnej naszego banku i gotowe! Możemy wpłacać i wypłacać naszą gotówkę z bankomatu ile chcemy i gdzie chcemy bez limitu!

 

 

 

Udostępnij