Sklep internetowy

Kilka sposobów na łatwe płatności online dla klientów e-sklepu

wrz 2 2020

Płatności online są zwykle ostatnim krokiem każdej transakcji online i mogą sprawić, że klienci czują się usatysfakcjonowani poziomem obsługi. Dla właścicieli e-biznesów ważne jest, aby proces realizacji transakcji był tak prosty i łatwy, jak to tylko możliwe, aby znacząco zwiększyć sprzedaż. Oto kilka wskazówek, które pomogą nam ułatwić klientom korzystanie z płatności online.

Wiele metod płatności do wyboru

Istnieją strony internetowe, które oferują tylko jedną opcję zapłaty za towary. Tymczasem e-klienci oczekują od sklepów internetowych różnych sposobów płatności. Ponieważ nie jest możliwe zaoferowanie wszystkich, a nawet większości metod płatności, musimy przyjrzeć się swojemu rynkowi docelowemu, aby określić preferowane przez klientów metody płatności. Po wybraniu najlepiej dopasowanych metod będziemy gotowi, aby przyciągnąć uwagę klientów odwiedzających nasz sklep. 

Brak konieczności rejestracji

Większość klientów czuje się bardzo niezadowolona z faktu, że są zmuszeni zarejestrować się, aby sfinalizować transakcję. Głównym powodem, dla którego klienci nie chcą zakładać konta, może być konieczność logowania się do swojej poczty internetowej i klikania linka w celu weryfikacji. Jeszcze jedną zniechęcającą kwestią długie formularze, które należy wypełnić w trakcie rejestracji. Zamiast prosić o wypełnienie skomplikowanego formularza, lepiej poprosić klienta o mniej informacji lub podanie wyłącznie informacji związanych z ich transakcją. 

Jednolity styl całej platformy

Nasza platforma zakupowa powinna być spójna. Przede wszystkim musimy zadbać o podobny wygląd wszystkich witryn. Powinniśmy używać jednolitych stylów tekstowych, tych samych kolorów i układu na stronie realizacji transakcji i w całej witrynie. Chodzi o rozpoznawalność marki. Funkcjonalny i spójny projekt gwarantuje dobre wrażenie.

Możliwość dokonania transakcji bez przekierowania

Jeżeli już udało nam się przyciągnąć klientów na naszą stronę internetową, nie zmuszajmy ich do opuszczenia witryny w celu finalizacji transakcji. Przekierowanie na stronę bramki płatniczej frustruje użytkowników, ponieważ jest to kolejna faza oczekiwania. Klienci są zdezorientowani. Nie wiedzą, czy etap, przez który przechodzą jest częścią całego procesu zakupowego. Przekierowanie może spowodować brak zaufania części konsumentów zwłaszcza, jeśli nie znają wybranego dostawcy płatności.

Łatwe naprawianie błędów

To bezdyskusyjne, że nasi klienci popełnią podczas dokonywania transakcji głupie błędy. Czasami ludzie błędnie wpisują ważne informacje, takie jak numery kodu pocztowego lub adres. Aby rozwiązać ten problem, możemy zautomatyzować formularz, sprawdzać poprawność danych i automatycznie poprawiać wszelkie błędy. Wypełnianie formularza nie powinno być postrzegane przez klientów, jak egzamin.
 

Udostępnij