Zakupy online

Płać jak chcesz i kiedy chcesz - M-zakupy

mar 1 2016

Operatorzy szybkich przelewów online zaskakują nas z każdym rokiem. Od niedawna polskie sklepy i platformy e-commerce mogą sprzedawać na cały świat, ponieważ operatorzy oferują wielokanałowość i system omnichannel, który polega na zakupach przerywanych. Czym jest omnichannel i dlaczego sprzedać mobilna wkrótce wyprze tradycyjną? O tym przeczytacie poniżej.

Blisko, bliżej konsumenta

M-zakupy są bardzo wygodne i komfortowe. Możemy z poziomu zwykłego smartfona płacić za rachunki, bilety, parking i jedzenie. Operatorzy szybkich przelewów umożliwiają nam błyskawiczne płatności, a Polacy chętnie z nich korzystają. Konsumenci nie muszą się już przejmować przelewami, bo operatorzy płatności online mają na swoich listach w zasadzie wszystkie banki polskie (w tym spółdzielcze) i sporo zagranicznych (Santander itd.).

Wielokanałowość, znaczy szybko

Wielokanałowość, którą oferuje chociażby Dotpay to aż 200 kanałów. Większość z nich (80), to banki spółdzielcze, które dotychczas były dedykowane mniej zamożnym i rolnikom. Mając świadomość możliwości wyboru kanału (sposób płatności lub bank, który pośredniczy w transakcji), możemy mieć pewność, że nasze pieniądze dotrą na konto adresata w mgnieniu oka.

Zakupy przerywane

Omnichannel to nowość, która w tym roku zdobyła dużą popularność, a zdobędzie jeszcze większą. To system zakupów dedykowany tym, którzy z braku czasu nie mogą ich dokończyć. W praktyce wygląda to tak, że możemy rozpocząć zakupy przykładowo na smartfonie, a skończyć (finalizować lub zapłacić) na komputerze stacjonarnym, tablecie lub dowolnym urządzeniu mobilnym. Omnichannel działa jakby w chmurze, czyli zapamiętuje produkty znajdujące się w koszyku czy kategorie, w których aktualnie się znajdujemy.

System przygotowany, konsumenci gotowi

Branża e-commerce pozwala na zakupy mobilne w pełnym tego słowa znaczeniu. Konsumenci mają wszystko to, czego od dawna chcieli. Mogą kupować mobilnie, płacić mobilnie i balansować pomiędzy urządzeniami bez obawy, że przerwane zakupy zostaną skasowane. Czy będziemy z tego korzystać? Rzeczywistość pokazuje, że jak najbardziej tak!

 

Udostępnij