Zakupy online

Wygodne zakupy online

wrz 28 2020

​W dzisiejszych czasach bardzo chętnie korzystamy z możliwości robienia zakupów online. Kupowanie przez Internet stało się już standardem. To szybka i bardzo wygodna metoda kupowania, dlatego coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z ofert sklepów internetowych. Najczęściej wybieranym sposobem płacenia są tak zwane płatności online. Na czym polega taki rodzaj transakcji?

Do niedawna standardowym sposobem płacenia za zakupy w sieci były przelewy wykonywane przez Internet. Przelew internetowy polega na płaceniu za towar lub usługę za pośrednictwem transakcji wykonywanej z naszego konta bankowego. Przelewy internetowe są wygodnym sposobem dokonywana opłat na przykład za rachunki stałe (opłaty za prąd i gaz). Banki umożliwiają zapisanie danych odbiorcy do listy transakcji cyklicznych lub wykonywanie zleceń stałych. Dzięki temu można uniknąć czasochłonnego uzupełnienia formularza za każdym razem, gdy chcemy wykonać przelew na dany numer rachunku. Minusem tego typu płatności jest opłata za przelew, która jest pobierana przez niektóre banki. Opłaty różnią się w zależności od banku. Niekiedy klient ma możliwość wykonywania określonej liczby darmowych przelewów w miesiącu, po przekroczeniu której za każdą kolejną transakcję naliczana jest opłata. 

Dzięki intensywnemu rozwojowi współczesnych systemów rozliczania transakcji mamy dziś możliwość korzystania z o wiele wygodniejszego sposobu płacenia jakim bez wątpienia są szybkie przelewy online. Płatności online są znacznie szybszym i wygodniejszym sposobem rozliczania niż tradycyjne przelewy internetowe. Płatności online funkcjonują również pod innymi nazwami. Określane są jako płatności internetowe, płatności Pay-By-Link czy płatności elektroniczne.

Mówiąc w znacznym uproszczeniu, płatności online są po prostu kolejnym rodzajem przelewów internetowych. Przelewy online to szybki, bezpieczny i wygodny sposób płacenia za zakupy w Internecie. Świetnie sprawdzają się do płatności w serwisach aukcyjnych czy sklepach internetowych. Większość dobrych sklepów internetowych posiada obecnie integrację z nowoczesnymi systemami płatności elektronicznych. W tym systemie płatności unikamy konieczności wypełniania dodatkowych formularzy – w przeciwieństwie do tradycyjnego przelewu internetowego. Na tym właśnie polega największa zaleta systemów płatności Pay-By-Link: podczas wykonywania transakcji użytkownik nie musi ręcznie uzupełniać żadnych formularzy ani danych. Dzięki temu, że w trakcie transakcji następuje przekierowanie na stronę banku klienta, wszystkie potrzebne dane uzupełniane są automatycznie. Dzięki temu możemy zaoszczędzić naprawdę sporo czasu, jak również zyskać pewność, że numer konta, na który należy przekazać należność za zakupiony towar, zostanie podany prawidłowo. 

Płatności online pozwalają na szybszą realizację naszego zamówienia, ponieważ zaraz po zakończeniu transakcji przez klienta, sprzedawca od razu dostaje informację potwierdzającą opłacenie towaru. Dzięki temu wysyłka towarów może odbyć się o wiele szybciej, a zamówienie szybciej trafi do naszych drzwi. To zdecydowana przewaga w stosunku do tradycyjnych przelewów bankowych. Niezależnie od tego, czy taki przelew zostanie zlecony w placówce czy wykonany przez nas osobiście w systemie bankowości elektronicznej, jest on rozliczany standardowo trzy razy dziennie (w tak zwanych sesjach elixir). Dlatego zanim pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie sprzedawcy musi upłynąć znacznie więcej czasu, niż gdybyśmy zamiast tego wybrali szybki przelew online.

Udostępnij