Sklepy internetowe w okresie międzynarodowych wyzwań
Branża e-commerce rozwija się szybciej, niż kiedykolwiek. Odkąd wiodący operator szybkich płatności online - marka Dotpay wprowadziła sprzedaż międzynarodową, bardzo wiele e-sklepów postanowiło zwiększyć zasięg swojej platformy. Dla jednych jest to tylko inwestycja, dla drugich wielkie wyzwanie. Jak wygląda rynek sklepów internetowych i co trzeba wiedzieć, aby zwiększyć sprzedaż? O tym dowiecie się poniżej.
Konsument wie, że panuje tu konkurencja
Kiedyś wystarczyło widnieć w pierwszej piątce najpopularniejszych sklepów w swojej branży, aby notować doskonałe wyniki sprzedaży. Dzisiaj samo pozycjonowanie nie wystarczy, ponieważ sprzedaż mobilna jest coraz popularniejsza i wygodniejsza, niż zakupy z poziomu laptopa. Konsumenci zdają sobie sprawę z panującej na rynku konkurencji, dlatego wybierają tylko te sklepy, które odpowiadają im pod względem bezpieczeństwa i sposobów płatności. Jeśli witryna sklepowa choć w minimalnym stopniu nie budzi przekonania konsumenta, szybko znajdzie on inną stronę.
Konsument chce wejść, zakupić, zapłacić i wyjść
Śródtytuł doskonale pokazuje, jakie podejście do zakupów mobilnych mają Polacy. Nie lubimy wyskakujących okienek na naszym smartfonie i nie lubimy przechodzić przez szereg kategorii, aby kupić produkt. Klienci liczą na przejrzystość i szybkość, dlatego wybierają tylko te sklepy, które mają najlepsze formy płatności. Nowoczesny sklep internetowy musi korzystać z usług operatorów szybkich płatności online. Właściciel powinien wybierać tylko tych, którzy gwarantują multikanałowość i omnichannel, czyli rozpoczęcie zakupów na jednym urządzeniu, a finalizowanie ich na komputerze stacjonarnym lub dowolnym urządzeniu mobilnym.
Marketing globalny
Polskie sklepy od niedawna mogą prowadzić sprzedaż międzynarodową, ponieważ operatorzy szybkich przelewów online to gwarantują. Platforma nie musi się nastawiać na klientów zagranicznych, ale powinna oferować płatność w dowolnej walucie. Jak doskonale wiemy, wielu Polaków przebywa na emigracji i chcą kupować w polskich m-sklepach.
Czas wyzwań i wielkich inwestycji
Przebicie się przez gąszcz konkurencji to trudne zadanie dla nowego sklepu, ale w pełni wykonalne. Gdy platforma znajdzie się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google, należy usprawniać ją pod kątem optymalizacji produktów i sprzedaży. Nie wolno dopuścić do przestoju, bo nawet w okresie dobrych wyników sprzedaży może się to obrócić przeciwko sklepowi. Zadbana marka to aktywna marka, a aktywny sklep zawsze będzie zarabiał.