Płatności

Najlepszy dostawca usług płatniczych

kwi 22 2020

Każda firma, wchodząc w świat internetowej sprzedaży powinna wybrać dostawcę usług płatniczych. Zadaniem takiego pośrednika płatności jest operowanie wpłatami na konto firmy - pilnuje on akceptacji płatności elektronicznych oraz całego przebiegu wpłaty. Jest to wygodny sposób na zarządzanie wpłatami od klientów, który oszczędzi czas firmy. Bez pośrednika płatności należałoby kontaktować się bezpośrednio z klientami w celu ustalenia formy płatności oraz wymiany danych. Duże firmy oraz te, które mogą pochwalić się wysokim obrotem mogłyby mieć z tym problem lub uznać to po prostu za problematyczne. Firmy, jak Dotpay oszczędzają partnerom kłopotu i czas. Dobry pośrednik, jak lider branży Dotpay, musi wykazywać opisane poniżej cechy.

Łatwe i szybkie metody

Dla właściwej i udanej współpracy, zasady muszą być zawsze jasne dla każdej ze stron. W innym wypadku pojawiają się problemy. Dostawca musi oferować kompleksowe usługi, co w praktyce jest równoznaczne z łatwością ich zastosowania oraz zintegrowania działania z witryną sklepu. W dodatku powinno to być intuicyjne i proste w użyciu. Domena dostawcy musi obsługiwać różnorodne metody płatności. Trzeba mieć, bowiem na uwadze, że klienci mogą być różni i mieć inne preferencje odnośnie płatności. 

Globalność

Internet zapewnił zwiększenie rynku zbytu w łatwy sposób. Już nie trzeba mieć placówek w konkretnych miejscach, a biznes nie opiera się na kontakcie bezpośrednim z klientem czy partnerem. Sprzedaż internetowa to nowy wymiar biznesu w globalnym ujęciu - bez zmiany kraju możemy gwarantować towary czy usługi na skalę międzynarodową lub międzykontynentalną. To proste, gdy robimy to za pomocą sieci. W ten sposób możemy sprzedawać swoją markę dookoła świata. Jednak w tym wypadku, płatności internetowe i operowanie nimi jest jeszcze ważniejsze. Należy wybierać usługodawców, którzy mogą zapewnić:
- płatności transgraniczne - umożliwiają płatności z różnych krajów;
- płatności wielowalutowe - możliwość płatności w wybranej walucie, zależnie od preferencji i kraju;
- możliwość płatności międzynarodowymi kartami kredytowymi i debetowymi - karty płatnicze typu Visa, MasterCard i American Express powinny działać jako metoda płatności bez względu na kraj pochodzenia;
- szeroki wachlarz możliwości płatniczych - dostępne powinny być także inny opcje płatności, niż standardowe, na przykład: e-portfele, raty online, szybkie przelewy czy płatności mobilne.

Płatności mobilne

Nowoczesne metody płatnicze są w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Wśród nich szczególnie płatności mobilne - za pomocą telefonu czy aplikacji mobilnej. Można to zrobić szybko i bezproblemowo, dlatego są one tak popularne. Warto wybierać usługodawców, którzy będą uwzględniali możliwość płatności mobilnych. 

Elastyczność 

Pieniądze zawsze są warte, szczególnie w rzeczywistości konsumpcyjnego świata. Przed nawiązaniem współpracy, trzeba koniecznie zapoznać się z cennikiem usługodawcy i jego zasadami działania. Takie informacje mogą mieć znaczący wpływ na końcową decyzję. Trzeba zapoznać się z forma rozliczenia danego pośrednika - za co płaci partner i w jaki sposób są uzależniane opłaty od funkcjonowania (czy są to stałe opłaty czy system prowizyjny). Każda firma ma ostatecznie pewien budżet i na jego podstawie decyduje o możliwościach finansowych. 

Na rynku dostępnych jest wielu pośredników, a wybór jednego wcale nie jest taki prosty. Warto zapoznać się z tematem przed nawiązaniem współpracy, gdyż może to oszczędzić nam nerwów i czasu oraz strat. Najlepiej zawsze wybierać pośrednika sprawdzonego - cieszącego się pozytywną opinią partnerów i klientów. 

 

 

 

Udostępnij