Bezpieczne płatności w sieci

Bezpieczeństwo płatności online - 4 kroki do zapewnienia bezpiecznych transakcji

wrz 7 2020

Chociaż większość form płatności online jest względnie bezpieczna, zawsze istnieją potencjalne zagrożenia. Bez podjęcia niezbędnych środków ostrożności informacje o płatnościach klientów mogą zostać naruszone. Dlatego tak ważne jest zrozumienie podstaw bezpiecznych płatności online. Oto kilka opcji, które mogą zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim klientom.

Zgodność z PCI

Jednym z pierwszych kroków jest upewnienie się, że Twój system płatności jest zgodny standardem PCI. Rada ds. Standardów bezpieczeństwa kart płatniczych została utworzona w 2006 roku w celu uregulowania zasad płatności i ułatwienia sprzedawcom zachowania bezpieczeństwa danych klientów. Ich prerogatywą jest maksymalizacja bezpieczeństwa informacji poprzez wdrożenie 12 wymogów dotyczących bezpieczeństwa. Rada PCI współpracuje ze sprzedawcami w celu zapewnienia edukacji na temat bezpieczeństwa w Internecie i podejmuje niezbędne kroki, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo witryny. Konkretne wymagania, które musisz spełnić, zależą od wielu czynników, w tym od wielkości Twojej firmy.

Szyfrowanie danych

Innym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa jest wykorzystanie technologii szyfrowania, aby zapewnić prywatność danych finansowych. Technologia ta jest niejako potwierdzeniem, że strony internetowe wykorzystywane przez Twoją firmę w transakcjach mają legalnych operatorów. Szyfrowanie minimalizuje ryzyko przechwycenia przez oszustów internetowych poufnych informacji. Jest teraz ważniejsze, niż kiedykolwiek, zwłaszcza w przypadku sieci Wi-Fi i problemów związanych z kradzieżą tożsamości.

Ekran bezpiecznego logowania

Gdy klienci logują się, aby uzyskać dostęp do swoich kont, bardzo ważne jest, aby system logowania również gwarantował bezpieczeństwo. W przeciwnym razie możesz ułatwić hakerom wgląd do systemu i uzyskanie dostępu do poufnych informacji. W przypadku, gdy klient zapomni swojego hasła, powinien zostać poproszony o podanie nazwy użytkownika lub adresu e-mail, aby go odzyskać. System wyśle mu wiadomość e-mail, w której może tymczasowo zalogować się lub utworzyć nowe hasło. Stosowanie tego rodzaju protokołu bezpieczeństwa jest stosunkowo proste, ale może zapobiec wielu zagrożeniom.

Zaktualizowane systemy operacyjne

Rozsądnie jest też śledzić wszystkie aktualizacje zabezpieczeń dostępne dla sieci komputerów Twojej firmy. Ponieważ hakerzy ciągle wymyślają nowe techniki, ważne jest, aby być zawsze o krok do przodu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, powinieneś zarejestrować się w automatycznych aktualizacjach dla całej sieci. Nie zapomnisz o pobraniu ważnych zabezpieczeń, których brak może zagrozić bezpieczeństwu płatności internetowych. 

 

 

 

Udostępnij