Płatności

Korzyści płynące z szybkich płatności

kwi 3 2020

Zakupy jeszcze nigdy nie były tak wygodne, jak w chwili obecnej. Wszystko za sprawą możliwości, jakie daje Internet. Sklepów online powstaje z każdą chwilą coraz więcej. Każdy stara się oferować atrakcyjne ceny i przyciągać potencjalnych klientów promocjami i rabatami. Ale istnieje jeszcze jeden, fantastyczny sposób na przekonanie e-konsumentów do zakupów w konkretnym sklepie online. To szybki i wygodny proces płatności. Wśród metod płatności w sklepach internetowych szybkie e-płatnosci zajmują, zatem jedną z czołowych pozycji. Jakie korzyści niosą ze sobą?

Po pierwsze – szybkość

E-klienci nie mają czasu na wypełnianie długich i rozbudowanych formularzy płatności. Tempo życia jest obecnie tak duże, że każda oszczędność czasu jest na wagę złota. Szybkie płatności są naprawdę ekspresowe. Jednorazowe płatności przetwarzane są często niemal za jednym kliknięciem. Sprzedawcy otrzymują środki właściwie natychmiast, chociaż czasami czas oczekiwania na przelew może się wydłużyć. Sprzedawca dostaje także potwierdzenie wykonania transakcji. Nie musi, zatem czekać na przelew, ale może od razu przystąpić do realizacji zamówienia. Ma pewność, że pieniądze wcześniej czy później zostaną zaksięgowane na jego rachunku. Wiele zależy od banku, który obsługuje daną transakcję. Ogromną zaletą tego rodzaju płatności jest fakt, że są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. 

Po drugie – wygoda

E-klienci cenią wygodę. Gdyby mieli czekać w kolejkach, w jakich kiedyś stali nasi rodzice czy dziadkowie za czasów minionego systemu, prawdopodobnie zrezygnowaliby po kilkunastu sekundach. Szybkie płatności dostępne są za pośrednictwem bankowości internetowej. Klient nie musi udawać się do oddziału banku czy na pocztę, aby dokonać przelewu. Płatność odbywa się za pośrednictwem Internetu. Wszystkie dane do przelewu wprowadzane są automatycznie, nie istnieje, zatem ryzyko popełnienia pomyłki. Jedynym zadaniem klienta jest zatwierdzenie transakcji. Konieczna jest także weryfikacja płatności np. przy pomocy kodu sms. Wiele transakcji odbywa się również z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. M-płatności stają się coraz bardziej popularne. 

Po trzecie – bezpieczeństwo

Szybkie płatności online mogą być przeprowadzane wyłącznie przez operatorów, którzy spełniają rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa. W trakcie dokonywania transakcji chronione są dane osobowe oraz finansowe klientów. Nie ma ryzyka ich przechwycenia i wykorzystania przez oszustów internetowych. Klienci dokonując tego typu płatności mogą czuć się całkowicie spokojni.

 

 

 

 

Udostępnij