Płatności

Bezpieczne płatności online

mar 2 2020

Na rynku e-commerce nie wystarczy atrakcyjnie zaprezentowana oferta. Na sukces składa się takie opracowanie strategii, która sprawi, że konsumenci nie będą porzucać wirtualnego koszyka w trakcie realizacji zamówienia a dzieje się tak, jeśli proces finalizacji zamówienia jest zbyt skomplikowany lub budzi zasadne obawy o bezpieczeństwo. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na proces płatności i zapewnić jak najwyższą ochronę e-transakcji.

Obecnie do najprostszych metod płatności na e-rynku należą przelewy bankowe. Ich popularność wynika z powszechności dostępu do bankowości internetowej. W trybie tym sprzedawca musi podać tylko numer rachunku i nie jest obciążany żadnymi opłatami. Jest to rozwiązanie bezpieczne dla klienta, ponieważ nie naraża go na ujawnienie żadnych poufnych danych. Forma ta niesie ze sobą jednak pewne niedogodności, gdyż przelew nie może zostać cofnięty, co wiąże się z tym, że przedpłata za towar wymaga zaufania do e-sprzedawcy.

Wady przelewu bankowego

Niestety zlecenie przelewu obciąża kupującego dość nużącym zadaniem przepisania wszystkich informacji potrzebnych do sfinalizowania transakcji do formularza. Zdarza się, że w proces ten ingerują cyberprzestępcy, którzy zmieniają wpisane przez klienta dane. Co więcej transfer środków do sprzedawcy nie jest natychmiastowy. Dlatego kilka lat temu na polskim rynku pojawiły się innowacje w metodach płatności, które ułatwiają cały proces.

Grunt to mieć wybór

Wielość tzw. kanałów płatności online wpływa korzystnie na poziom satysfakcji klientów, którzy mogą wybrać dogodną dla siebie formę płatności. Na szczęście nie trzeba podpisywać osobnych umów z firmami obsługującymi płatności kartowe i bankami oferującymi transfery PayByLink. Wystarczy nawiązanie współpracy ze sprawdzonym integratorem, który pośredniczy w rozliczeniach i daje przedsiębiorcy gotowy pakiet zróżnicowanych usług. Za jego pośrednictwem można akceptować także płatności mobilne, wirtualne portfele i inne, co daje klientom opcję opłacania zakupów w ratach. Dodatkowo to integrator odpowiada za sprawność i bezpieczeństwo transakcji, a przyjmujący płatności otrzymuje zestawienia wykonanych operacji i pomniejszone o prowizję środki, na swój rachunek bankowy. Wybierając integratora warto zwrócić uwagę na to czy pośrednik postarał się w Polsce o licencję instytucji płatniczej i czy podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.

 

 

 

Udostępnij