BLIK

Jak działa system BLIK?

lip 29 2020

Obecnie dzięki współpracy banków, a także systemu BLIK mamy możliwość używania mobilnych aplikacji bankowych na naszym smartfonie, za których pomocą możemy płacić naszym telefonem w sklepie oraz wyjmować lub wpłacać gotówkę do bankomatu. To własnie system BLIK pozwala nam na używanie naszego telefonu jako karty kredytowej też debetowej. Teraz gdy zapomnisz wziąć z domu portfela, to spokojnie możesz zastąpić go swoim smartfonem! Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego jak działa system BLIK – zapraszam do lektury!

BLIK - ile to kosztuje korzystanie?

Jeżeli chodzi o płatności za pomocą telefonu w sklepach internetowych oraz stacjonarnych przy wykorzystaniu systemu BLIK to na szczęście możemy to robić całkowicie za darmo. Niestety, tak jak w przypadku wielu kart płatniczych, tak i tutaj, kiedy używamy naszego telefonu do wypłaty z bankomatu naszych pieniędzy to musimy zapłacić za tą usługę pewną prowizję. Jeżeli chodzi o ING Bank Śląski to w bankomatach ING oraz Planet Cash nie musimy nic płacić za użycie bankomatu, ale za dokonanie wypłaty z innych bankomatów będziemy musieli zapłacić 2,5 zł. Bardzo korzystnie wypada tutaj mBank, ponieważ jeśli posiadamy eKonto m (czyli dla osób w wieku do 26 roku życia) to wszystkie wypłaty w bankomatach będą dla nas darmowe. Ponadto bezpłatnie wypłacimy pieniądze także z bankomatów BZ WBK, ING, PKO BP, Planet Cash, Euronet (których jest ponad 5700 w Polsce!) oraz Millennium. Co do wszystkich pozostałych bankomatów to będziemy musieli zapłacić za nie prowizję, taką jaką byśmy płacili przy wypłacie normalną kartą płatniczą. Gdy mamy konto w banku PKO BP to jeśli dokonamy wypłaty BLIKIIEM w bankomatach PKO BP to są one w pełni darmowe.

Podobnie jak i w mBanku tak i tutaj jeśli posiadamy konto studenckie PKO dla Młodych (które jest dostępne tylko do 26 roku życia) lub konto młodzieżowe PKO Konto Pierwsze to wtedy wypłata za pośrednictwem systemu BLIK we wszystkich bankomatach jest dla nas darmowa. W przypadku, gdy jesteś klientem Inteligo to możesz wypłacać gotówkę za darmo z bankomatów BZ WBK oraz PKO BP, a z wszystkich innych będzie kosztować Cię to 5 zł od wypłaty. Jeśli chodzi o politykę Banku Millennium to za darmo dokonamy wypłaty BLIKIEM we wszystkich bankomatach Millennium. Oczywiście dla osób do 26 roku życia (które posiadają konto 360 Student) wszystkie bankomaty są za 0 złotych, pod warunkiem, że klient dokonał przynajmniej jednej, zaksięgowanej transakcji kartą w poprzednim miesiącu. Jeśli tego nie dokonał to za użycie bankomatu płaci on 5 złotych. Natomiast jeśli jesteśmy właścicielami konta 360 to możemy za darmo wypłacać gotówkę z bankomatów pod warunkiem, że otrzymaliśmy wpływy zewnętrzne na konto w kwocie minimum 1000 zł oraz jeśli dokonamy minimum jednej, zaksięgowanej transakcji kartą w poprzednim miesiącu.
 

 

Udostępnij