Pytania i odpowiedzi

Innowacje w e-płatnościach, które wspierają przedsiębiorstwa w branży e-commerce

maj 5 2020

Współcześni przedsiębiorcy w branży e-commerce nie wyobrażają już sobie chyba funkcjonowania bez płatności online. To, co kiedyś było nowością np. szybkie przelewy online czy płatności kartowe w sieci, dziś jest już standardem. Cały czas pojawiają się jednak zupełnie nowe funkcjonalności, które mogą usprawnić działanie firm w Internecie. Warto o nich wiedzieć i warto z nich korzystać. Chodzi przecież o maksymalną satysfakcje klientów i poprawienie ich doświadczeń zakupowych. Zadowoleni klienci chętniej wracają do danego sklepu. Są również bardziej skłonni polecać go swoim znajomym i rodzinie. Zerknijmy na ofertę firmy Dotpay, jednego z najpopularniejszych polskich dostawców płatności online. Jakie nowe usługi proponuje swoim klientom? 

Skracanie ścieżki płatności

Skracanie ścieżki płatności i jej upraszczanie to jeden z głównych trendów we współczesnym e-handlu. Dotpay proponuje integracje sklepu w modelu white label. Co to oznacza dla e-klientów? Przede wszystkim mniejszą liczbę kroków, które muszą wykonać, aby sfinalizować transakcje. Klienci nie są już zmuszani do wypełniania dziesiątek pól formularzy. Po wybraniu metody płatności kierowani są bezpośrednio na stronę, gdzie mogą zatwierdzić transakcje. To w zasadzie ich jedyne zadanie. Mogą oczywiście pokusić się o sprawdzenie poprawności danych. Jednak formularze zakupowe wypełniane są dziś przez odpowiednie systemy, w związku z tym ryzyko zaistnienia błędu jest naprawdę znikome. 

Płatności one click

To kolejna usługa, która zdecydowanie przyspiesza i upraszcza zakupy w sieci. Jednego kliknięcia – tyle wymaga się dziś od e-klientów, którzy chcą sfinalizować zakupy w sieci. Proponowany przez Dotpay system BLIK oparty jest właśnie na tej metodzie. Po zainstalowaniu w smartfonie klienta odpowiedniej aplikacji, klient zatwierdza transakcje wpisując jednorazowy kod generowany przez system. Równie szybko i sprawnie może też wypłacić pieniądze z bankomatu lub przelać środki na telefon innego użytkownika. 

Płatności cykliczne

Płatności cykliczne ułatwiają prowadzenie działalności polegającej na regularnym świadczeniu określonych usług. Doskonale sprawdzają się w serwisach działających na zasadzie subskrypcji. Wystarczy, ze klient jednorazowo wyrazi zgodę na cykliczne obciążanie swojego konta określoną kwotą, a system będzie automatycznie obciążał jego rachunek i regulował płatność. Za sprawą Dotpay cały proces przebiega automatycznie. Ani sprzedawca, ani klient nie musi pamiętać o regulowaniu należności. 

 

 

 

Udostępnij