Sklep internetowy

Jak najszybciej można zwiększyć konwersję w sklepie internetowym?

maj 20 2020

Jeżeli jesteś właścicielem sklepu internetowego, portalu czy strony www, to oczekujesz określonych działań od użytkowników. Czy to zakup, zamówienie usługi czy ściągnięcie treści – jest wiele potencjalnych zachowań. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak można zwiększyć konwersję w e-sklepie. Przeczytaj go koniecznie!

Czym w ogóle jest konwersja?

Zacznijmy od tego, że konwersja to właśnie przewidziana i oczekiwana reakcja klienta, która została spowodowana konkretnym działaniem sprowadzającym ruch do witryny. W związku z tym optymalizacja wskaźnika konwersji to z pewnością konieczność.

Ustal cel konwersji

Przede wszystkim - bardzo ważne jest ustalenie celu swoich działań. Otóż dla każdego podmiotu cel konwersji może być zupełnie inny – dla jednego będzie to zakup usługi lub produktu, dla innego kontakt z klientem, rozmowa na chacie, czy spowodowanie, że użytkownik pozostanie na stronie jak najdłużej korzystając z oferowanych funkcjonalności.

Sposób na zwiększenie konwersji – wyeliminuj pusty ruch

Pamiętaj o tym, że jasno sprecyzowany cel konwersji pozwoli w dużej mierze wyeliminować pusty ruch na stronie. W związku z tym tworząc kampanie reklamową na Facebooku, czy w Google staraj się bardzo dokładnie ją targetować. Musisz wiedzieć, że odpowiednio dobrana grupa docelowa i konkretny, dedykowany pod nią kontent spowoduje, że procent konwersji na stronie będzie wyższy. Ponadto bardzo ważne są starannie dobrane słowa kluczowe, hasła reklamowe, czy treści reklam – proponując produkty luksusowe unikajmy określeń „na każdą kieszeń”, „w dobrej cenie” – zachęcając do odwiedzin strony osoby, które nie są zainteresowane oferowanym przez firmę produktem, nie tylko obniżamy konwersję, ale ponosimy także koszty kampanii, która nie jest skuteczna.

Optymalizacja konwersji – pierwsze wrażenie

Nie zapominaj o tym, że bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Zwykle po wejściu na stronę w kilka sekund decydujemy czy chcemy na niej pozostać. Istotne jest czy układ graficzny sprzyja eksplorowaniu podstron sklepu, czy pierwsza strona sklepu wzbudza zaufanie. Na pewno ten ostatni aspekt, wydaje się być bardzo istotny. Poza tym zastanów się czy promujesz atrakcyjne produkty, czy jasno informujesz o promocjach i obniżkach? A także czy przyciski call-to-action są na tyle trafne, że zachęcają do działania? Pamięta, że kolejnym ważnym elementem są wtyczki Social Media – umożliwiają one dzielenie się atrakcyjną promocją czy wyjątkowym produktem na portalach społecznościowych.

 

 

 

Udostępnij