Sklep internetowy

O co powinien zadbać właściciel sklepu internetowego, aby płatności były przyjemnością

wrz 3 2020

Ogromna część konsumentów decyduje się obecnie na zakupy w Internecie. E-biznesy kwitną. Jednak niewłaściwe podejście do metod płatności za zakupy internetowe może prowadzić do drastycznych spadków sprzedaży. Wdrożenie poniższych wskazówek dotyczących płatności w sklepie internetowym to najprostsza droga, by zachęcić klientów do dokonywania zakupów przez Internet w naszym sklepie.

Spraw, aby klienci mogli zrealizować transakcję bez konieczności tworzenia konta

Klient, który kupuje prezent lub dokonuje pierwszego zakupu w sklepie, niekoniecznie chce się zarejestrować. Możliwość finalizacji transakcji bez konieczności rejestracji ułatwia klientom życie. Nie trzeba wypełniać formularzy rejestracyjnych, otwierać poczty, klikać w linka aktywacyjnego. To również ukłon w stronę klientów, którzy nie mają czasu na zbędne formalności.

Zaproponuj kilka metod płatności

Posiadanie wielu opcji płatności to najlepszy sposób na przyciągnięcie nowych klientów. Zamiast ograniczać odbiorców np. do osób posiadających konto bankowe lub korzystających z karty podczas płatności zaproponujmy inne metody płatności. Weźmy pod uwagę tradycjonalistów, którzy nadal wolą płacić za towary zamówione drogą internetową przy okienku pocztowym albo pokolenie, które dokonując zakupów pragnie od początku do końca posługiwać się swoim smartfonem.

Nie przekierowuj klientów

Przekierowanie klientów z naszej strony jest denerwujące dla wielu osób, które liczą na szybki i łatwy proces zakupowy, a są zmuszone czekać na załadowanie się kolejnych stron. Metoda ta jest również mniej godna zaufania, niż możliwość bezpośredniego zakupu za pośrednictwem witryny. Profesjonalni sprzedawcy internetowi już dawno ustalili pewne standardy. Zresztą, wyobraźmy sobie sytuację, w której, jako klienci sklepu musimy podać nasze dane niezbędne do utworzenia konta, aby następnie przejść na inną stronę i być zmuszonym wpisywać wszystkie informacje od początku. To mało zachęcająca opcja. 

Nie pytaj o niepotrzebne informacje

Niektóre sklepy proszą o dodatkowe dane, które niekoniecznie są potrzebne do przeprowadzenia transakcji. Klient może to uznać za próbę wyłudzenia pewnych danych. Dla przykładu: wielu klientów nie wie, dlaczego musi podawać numer telefonu, a jeśli nie podajemy żadnego wyjaśnienia, konsumenci mogą obawiać się, że numer zostanie wykorzystany do niewłaściwych celów. 

Podawaj jasne instrukcje i wskazówki

Nie wszyscy klienci korzystający z naszego sklepu muszą mieć doświadczenie w dokonywaniu zakupów online. Niektórzy mogą to robić po raz pierwszy w życiu. Sprawmy, zatem aby wszelkie instrukcje i czynności były jasne i łatwe do wykonania. Jest to szczególnie ważne, gdy zapewniamy klientom wiele opcji zamówień, dostawy i płatności.

 

 

 

Udostępnij