Pytania i odpowiedzi

Czym jest MasterPass?

mar 11 2018

25 lutego 2013 roku na Mobile World Congress firma MasterCard przedstawiła MasterPass -przyszłość cyfrowych płatności. MasterPass to usługa cyfrowa, która umożliwia konsumentom korzystanie z dowolnej karty płatniczej. Masterpass udoskonala zakupy, które stają się tak proste, jak pojedyncze klikniecie, w trybie online, w sklepie lub w dowolnym miejscu. MasterPass to ewolucja usług PayPass Wallet Services, które zostały ogłoszone wiosną 2012 roku i do tej pory były w fazie próbnej z udziałem wybranych sprzedawców. Konsumenci na całym świecie mogli zarejestrować się w usłudze za pośrednictwem określonych instytucji finansowych. 

Pakiet usług MasterPass

W skład pakietu MasterPass weszły usługi kasowe MasterPass mające na celu zapewnienie sprzedawcom jednolitego sposobu akceptowania płatności elektronicznych niezależnie od miejsca, w którym może znajdować się konsument. W przypadku sklepów stacjonarnych MasterPass wspiera korzystanie z NFC, kodów QR oraz urządzeń mobilnych używanych w punktach sprzedaży. W przypadku zakupów online MasterPass zapewnia kupującym prosty proces rejestracji, eliminując konieczność wprowadzania szczegółowych danych kontaktowych i informacji o karcie przy każdym zakupie.

Wirtualne portfele połączone z MasterPass mają umożliwić bankom, sprzedawcom i klientom przechowywanie informacji o kartach, książki adresowe i inne wrażliwe dane w bezpiecznym miejscu. Portfel jest otwarty, co oznacza, że oprócz kart MasterCard konsumenci mogą korzystać z innych markowych kart kredytowych, debetowych i przedpłaconych.

MasterPass to również cały szereg usług dodatkowych, które usprawniają proces zakupowy i sprzedażowy na każdym etapie. Obejmą one między innymi informacje na temat sald kont, alerty w czasie rzeczywistym i programy lojalnościowe.

Uruchomienie usługi MasterPass za pośrednictwem Dotpay

Jeden z najpopularniejszych na polskim rynku dostawca usług płatniczych, firma Dotpay ma w swojej ofercie płatność udostępnioną przez MasterCard. Po skonfigurowaniu elektronicznego portfela klienci mogą korzystać z łatwego sposobu zapłaty za towary i usługi. Wystarczy, że zalogują się do systemu MasterPass i potwierdzą transakcję używając mPIN-u. Nie muszą już podawać za każdym razem danych swojej karty. Są one zapisane w systemie i przechowywane z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. 
Również sama transakcja jest całkowicie bezpieczna. W momencie zakładania portfela i dodawania do niego kart użytkownik jest weryfikowany. Korzystanie z portfela jest możliwe tylko wówczas, gdy transakcji chce dokonać przypisany do niego użytkownik. Czasami system żąda dodatkowej weryfikacji, która polega na podaniu kodu autoryzacji lub kodu, który znajduje się na odwrocie karty w pobliżu pola podpisu, czyli kodu CVV2 lub CVC2. 

 

 

 

 

Udostępnij