Bezpieczne płatności w sieci

Czy Polacy lubią płacić telefonem?

mar 30 2016

Większość z nas posiada smarftona. Jest to nowoczesne urządzenie, które może służyć jako komputer, czytnik kart pamięci, aparat cyfrowy, odtwarzacz muzyki, telefon i karta kredytowa. Fakt, że przy pomocy tak niewielkiego urządzenia możemy płacić rachunki i robić zakupy sprawia, że coraz chętniej kupujemy mobilnie. Dlaczego decydujemy się na m-płatności i ilu z nas już w ten sposób opłaca swoje rachunki?

O tym dowiecie się poniżej.

Korzysta większość, nie tylko młodzi

Przyjęło się, że nowoczesne technologie są bliższe młodzieży, niż osobom starszym. Patrząc na statystyki można się z tym zgodzić, choć niekoniecznie. Blisko 40%* posiadaczy smartfonów chętnie kupuje mobilnie i realizuje przelewy. Najczęściej robi to młodzież, lecz ona wydaje zdecydowanie najmniej funduszy (pomiędzy 1 a 30 złotych). Starsi wydają od 50 do 150 złotych, zaś osoby w wieku produkcyjnym ponad 150 złotych.

Są to dane z poprzedniego roku. Jeszcze wcześniej - w 2014 roku tylko 32% posiadaczy smartfonów płaciło tym urządzeniem. Widzimy zatem, że wprost zainteresowania jest ciągły i możemy przypuszczać, że w przyszłorocznym zestawieniu przynajmniej połowa Polaków będzie płacić mobilnie.

Bo lubimy komfort i szybkość

Płacenie przy pomocy smartfona jest komfortowe. Nie musimy przecież wychodzić z domu, a kod (token) otrzymujemy sms'em. Ten sposób finalizowania transakcji jest ponadto bardzo szybki. Jeśli płacimy za pośrednictwem banku, przelew powinien zaksięgować się dnia następnego, a jeśli przy pomocy operatorów szybkich transakcji - dosłownie po kilku minutach.

Lubimy płacić mobilnie, bo mamy ku temu narzędzia. Korzystamy ze smartfonów, a wszystkie banki oferują już konta mobilne. Co czeka nas w przyszłości? Prawdopodobnie era m-finansów.

 

* - dane statystyczne pochodzą z magazynu MShopper 08/2015    

Udostępnij