Bezpieczne płatności w sieci

Najpopularniejsze metody płatności online

sie 26 2020

Współcześnie świat sprzedaży kręci się wokół potrzeb, oczekiwań i preferencji klienta. Otóż z raportu „E-commerce w Polsce 2015” przygotowanym przez Gemius dla eCommerce Polska wynika, że w sieci kupuje aż 55% internautów. Co ciekawe, badani postrzegają e-zakupy jako tańsze niż w przypadku zakupów tradycyjnych, wygodniejsze w kwestii dowolności miejsca i czasu ich przeprowadzenia, dające możliwość większego wyboru produktów. Mimo iż wciąż najczęściej wybieraną z nich jest zapłata za pobraniem, klienci ceniący bezpieczeństwo i szybkość, coraz częściej i chętniej korzystają z automatycznych płatności online. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący najpopularniejszych metod płatności online. Przeczytaj go koniecznie!

Natychmiastowe przelewy online – Pay-by-link

Zacznijmy od tego, że przelewy bankowe stanowią ok. 80% płatności online realizowanych w polskim e-commerce i niewiele wskazuje na to, żeby te statystyki miały się w najbliższym czasie zmienić. Dlatego wiodący operatorzy rodzimego rynku płatności, traktując tę metodę priorytetowo, zapewniają w pełni automatyczną obsługę od 20 do aż 148 banków. Przelewy realizowane są metodą Pay-By-Link, co gwarantuje samoczynne uzupełnienie formularza płatności na stronie banku danymi transakcji.

Karty płatnicze z DCC

Co ciekawe, płatność przy użyciu kart kredytowych odnotowuje stały wzrost popularności w Polsce, a na świecie jest jedną z najpowszechniejszych form zapłaty. Otóż spełniając rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, operatorzy płatności gwarantują szybkie i stabilne transakcje przy użyciu kart płatniczych takich organizacji jak Visa czy MasterCard.

eRaty i Ferbuy

Trzeba przyznać, że systemy ratalne, to innowacyjne rozwiązania, pozwalające płacącemu zrealizować transakcję w ciągu 15 minut, wliczając w to uzyskanie kredytu lub pożyczki. Zwykle proces odbywa się bez wychodzenia z domu i wizyty kuriera, stanowi więc duże udogodnienie dla klientów robiących zakupy na kwotę rzędu kilkuset złotych i wyższą, jednocześnie zachęcając do podwyższania wartości koszyka. Ponadto alternatywą e-rat, jest usługa FerBuy, której funkcjonalność streścić można słowami: “Kup teraz – zapłać później”.

Płatności cykliczne i OneClick

Zdecydowanie jedną z usług „must-have” w sklepie internetowym jest płatność kartą one-click, gdyż pozwala ona na zakup produktów, usług lub subskrypcji w Internecie za pomocą jednego kliknięcia bez konieczności zakładania konta w systemie operatora i każdorazowego uzupełniania danych karty.

 

 

 

Udostępnij