Pytania i odpowiedzi

Jakie usługi oferują operatorzy firmom ?

paź 2 2020

Operatorzy obsługujący płatności bezgotówkowe na naszym rynku oferują klientom mnóstwo ciekawych i nowoczesnych usług. Głównym celem jest ułatwienie użytkownikom codziennych płatności, oszczędność czasu i pieniędzy, oraz bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Powszechność zakupów w Internecie, wymusza na operatorach ciągłe inwestowanie i wprowadzanie nowych technologii. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i działasz w branży e-commerce, powinieneś na bieżąco zapoznawać się nie tylko ze wszystkimi nowinkami, ale i metodami, które są popularne jedynie w pewnych grupach docelowych. Dzisiaj opowiemy o kilku ciekawych usługach i funkcjach, jakie można zamówić dla swojej firmy na polskim rynku. Artykuł przygotowaliśmy w oparciu o ofertę Dotpaya. Zapraszamy do lektury!

Aplikacje mobilne: Visa Checkout

Obecnie branża e-commerce rozwija się głównie pod względem usprawniania płatności dokonywanych mobilnie. Wielu użytkowników kupuje różne produkty i usługi np. w drodze do pracy albo na spotkanie ze znajomymi, by zapełnić lukę w „międzyczasie” czymś, na co nie znajdują chwili w ciągu dnia. Kilkanaście miesięcy temu w Polsce, jako w pierwszym europejskim kraju, wypuszczona została wielofunkcyjna aplikacja mobilna od pioniera obsługi płatności na świecie – Visy. Mowa oczywiście o Visa Checkout, której działanie opiera się na popularnych niegdyś wirtualnych portmonetkach. Jak to działa? Przede wszystkim musimy założyć i aktywować konto w aplikacji Visa Checkout, a następnie przystąpić do podpięcia kilku informacji: danych kart płatniczych (dzięki tej informacji nie będziemy musieli wpisywać ich każdorazowo do e-formularzy), danych właściciela konta i naszego adresu, na który chcemy, by były wysyłane paczki. Konto w aplikacji mobilnej Visa Checkout jest bezpłatne i absolutnie bezpieczne, nie ma dodatkowych opłat za korzystanie czy aktywację. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie czas i dostępność, bo z aplikacji skorzystasz z prawie każdego miejsca na świecie (przynajmniej tam, gdzie jest dostęp do Internetu). Dodatkowo, beneficjenci programu otrzymują od Visy różnego rodzaju bony, promocje i okazje na ciekawe produkty czy np. wypożyczenie samochodu w innym kraju. 

Odraczanie płatności

Czym są płatności odroczone, które oferuje swoim klientom Dotpay? Serwis reklamuje je pod tajemniczym hasłem „kupuj teraz, zapłać później”, które może kojarzyć się z jakimś systemem ratalnym. Płatności odroczone działają w ten sposób, że możemy zapłacić za dany produkt z terminem zapłaty do 30 dni, a jeśli w ciągu miesiąca nie zbierzemy odpowiedniej sumy – zapłatę rozłożymy na raty z korzystnym oprocentowaniem. Ciekawą opcją jest możliwość zwrotu produktu czy usługi w ciągu 30 dni, bez podawania powodów ani obawy przed konsekwencjami. Jak to działa? Podczas finalizowania płatności wybieramy opcję „kup teraz”, dzięki czemu pieniądze od razu trafiają na konto sprzedawcy kredytowane przez serwis Dotpay. Zamówienie jest realizowane normalnie, a kupujący ma 30 dni na jego opłacenie. Jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego, dzięki takiemu rozwiązaniu masz gwarancję pieniędzy za sprzedawane produkty bądź usługi, ponieważ klienci, którzy będą korzystać z płatności odroczonych mają gwarancję, że koszty pokrywa Dotpay. Zaletami aktywowania tej usługi jest m. in. podnoszenie wartości wirtualnych koszyków i finalizowanie płatności w nich, co podnosi miesięczny obrót sklepu. Warto zapoznać się z tą ofertą, bo jest korzystniejsza niż typowy system ratalny rozłożony na wiele miesięcy.

 

 

 

 

Udostępnij