Płatności

Ciekawe usługi od Dotpay

sty 17 2019

Serwis Dotpay to jeden z największych operatorów obsługi płatności bezgotówkowych w Polsce. Działa na naszym rynku od 2001 roku, oferując przeróżne usługi i ciekawe funkcje przedsiębiorcom w branży e-commerce i osobom fizycznym. Dzisiaj przedstawimy najciekawsze i najnowsze usługi od Dotpay, którymi warto się zainteresować. Zapraszamy do lektury.

Ulubieniec fanów płatności mobilnych: Blik

Zaczniemy od Blika, który został wprowadzony na nasz rodzimy rynek już jakiś czas temu i natychmiastowo zyskał sympatię wśród użytkowników. Blik to jeden z nowoczesnych systemów zintegrowanych z mobilną aplikacją banków objętych programem partnerskim (czyli m. in. Getin Banku, Banku Millenium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląski, mBanku, PKO Banku Polski, Orange Finanse). Blik powstał, by jeszcze bardziej usprawnić codzienne transakcje – dzięki korzystaniu z tej funkcji nie musimy nosić przy sobie ani portfela, ani karty płatniczej. Wystarczy nam telefon i dostęp do Internetu (oraz zainstalowana aplikacja bankowości mobilnej banku, z którego korzystamy). Podstawowa funkcja Blika polega na wygenerowaniu przez aplikację sześciocyfrowego kodu, który wpisujemy w terminalu płatniczym lub w odpowiednim okienku podczas płatności online. Następnie potwierdzamy transakcję i w kilka minut możemy się cieszyć dokonanym zakupem. Użytkownicy Blik mogą także liczyć na dodatkowe benefity – promocje, bony i okazje. Dzięki Blikowi, można także wpłacać i wypłacać pieniądze w bankomatach czy kupować bilety na komunikację miejską. Bardzo ciekawa, prosta i ułatwiająca życie aplikacja.

System płatności ratalnej

Czyli raty online – Dotpay umożliwia swoim klientom korzystanie z tej usługi. Polega ona udzieleniu szybkiej pożyczki kupującemu za pośrednictwem Dotpaya. Kupujący zostaje automatycznie przekierowany do bankowości elektronicznej, z której korzysta i występuje o wniosek o kredyt. Tymczasem serwis od razu wypłaca na konto użytkownika przyznaną pożyczkę, od 300 złotych do 20 000 złotych. Pożyczkę spłaca się od 3 miesięcy do 3 lat. Serwis współpracuje z bankiem na korzyść klienta, stąd można dostać dobre oprocentowanie. Nie trzeba nawet wychodzić z domu ani zmagać się ze stertą formalności. To dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują zastrzyku gotówki w razie nagłej sytuacji.

One-click-payments

To rozwiązanie, które umożliwia dokonanie błyskawicznej płatności, idealne dla niecierpliwych użytkowników. Jak z niej skorzystać? Warunkiem jest posiadanie konta w serwisie Dotpay (można się zarejestrować w trakcie kupowania w dowolnym sklepie internetowym) i wyrazić zgodę na na zapisanie danych z karty płatniczej do systemu i automatyczne wygenerowanie przez sprzedawcę szczegółowych parametrów transakcji w e-formularzu. Aby zabezpieczyć się przed wyciekiem danych, warto zaznaczyć opcję podwójnej weryfikacji - czyli wpisania kodu CVV/CVC podczas finalizowania płatności (albo kodu z 3D Secure). Masz wątpliwości, czy taka usługa jest bezpieczna? Zapoznaj się z certyfikatami i zgodami, jakie posiada serwis Dotpay, czyli przykładowo certyfikat od Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS). Warto wiedzieć, że zdobycie takiego certyfikatu wymaga spełnienia restrykcyjnych wymagań! Poza tym przyznane certyfikaty nie są na wieczność, a ich szczegóły bez trudu sprawdzisz w pasku przeglądarki (trzeba kliknąć na kłódkę). Pamiętaj, by dokonywać transakcji online jedynie z zaufanej domowej sieci lub transferu danych z telefonu, nigdy z sieci publicznej. Aktualizuj także oprogramowanie.

 

 

 

 

Udostępnij