Płatności

Szybkie płatności nowym standardem?

sie 25 2018

Jeszcze do nie tak dawna cieszyło nas wypełnianie długich formularzy płatności bezgotówkowych, bo robiliśmy to z myślą o tym, ile czasu spędzilibyśmy w sklepie stacjonarnym na wybieraniu odpowiedniej rzeczy, a potem w kolejce. By za tę rzecz zapłacić. Nie musimy chyba nikomu przypominać, jak długie potrafią być kolejki, zwłaszcza podczas wyprzedaży. Tymczasem dzisiaj tendencje zmieniają biegun zainteresowania – wolimy zrobić zakupy w sklepie online, który oferuje nam szybkie płatności i minimalizm w biurokracji. Większość użytkowników oczekuje jak najprostszych, skutecznych i bezpiecznych systemów rozliczeń bezgotówkowych w sieci. Czy to w ogóle jest możliwe? Dowiesz się czytając poniższy artykuł!

Na czym polega mechanizm skracania ścieżki płatności?

Zapewne część z nas pamięta, jak wyglądały transakcje bezgotówkowe kilka lat temu. Zdarzało się, że na stronie sklepu online sprzedawca po prostu podawał swoje dane do przelewu oraz jego wzór i musieliśmy oddzielnie otwierać stronę bankowości internetowej, przepisywać podane dane (często nie dało się wpisać numeru konta sprzedawcy metodą kopiuj/wklej, trzeba było pisać cyferka po cyferce), następnie wypełniać formularz szczegółami transakcji i potwierdzać całość wygenerowanym kodem. Przelew był czekał na zaksięgowanie dwa-trzy dni. Nieco później popularne stało się płacenie za pomocą karty płatniczej, co znacznie ukróciło proces – musieliśmy umieścić jedynie dane naszej karty (również długie numery). Obecnie na polskim rynku udostępniono nam skorzystanie z kilku ciekawych systemów, które skracają ścieżkę płatności do minimum.Generalnie skrócenie całego procesu płatności bezgotówkowej polega na wyeliminowaniu zbędnych kroków poprzez np. autouzupełniające się formularze lub przekierowania na stronę płatności z wypełnionymi szczegółami transakcji. Taką opcję wprowadził Dotpay – metodę „white label” – i dzięki temu sklepy online korzystające z tego operatora są zintegrowane z platformą płatności. 

Szybkie płatności to priorytet

Liczy się nie tylko jak najsprawniejsze przejście przez proces płatności, ale także błyskawiczne zaksięgowanie i rozliczenie danej transakcji. Obecnie niektóre systemy rozliczają nasze wirtualne koszyki dosłownie w kilka sekund, co znacznie przyspiesza realizację zamówienia. Niesamowita wygoda! Czego potrzebujemy, by skorzystać z szybkich płatności? Przede wszystkim polecamy założenie konta w serwisie obsługującym wirtualne portmonetki. Na naszym rodzimym rynku świetnie sprawdzają się Przelewy24, Dotpay, Visa Checkout czy PayU - do takiego konta podpina się karty płatnicze, więc podczas płacenia nie musimy przepisywać ich danych (czyli długiego numeru, daty ważności, kodu CVV/CVC i imienia i nazwiska właściciela) każdorazowo. Poza tym warto sprawdzić np. system Blik, który umożliwia przeprowadzenie całej transakcji po zalogowaniu się do mobilnej aplikacji bankowej i wygenerowania krótkiego kodu, który przepisujemy w odpowiednie pole. Jeśli martwisz się kwestiami bezpieczeństwa, zapewniamy Cię, że takie transakcje są zabezpieczane i weryfikowane przez rozmaite i zaawansowane systemy informatyczne.

 

 

 

 

Udostępnij