Płatności

Płacenie w sieci: raty online i PayPal

cze 26 2020

Obecnie pośrednicy płatności online oferują szereg innowacyjnych rozwiązań, sprawiających, że codzienne kupowanie jest jeszcze łatwiejsze. Dzisiaj charakteryzujemy dwie metody szybkiego, wygodnego i bezpiecznego kupowania w systemie płatności internetowych Dotpay– raty online i PayPal.

W zasadzie większość płatności elektronicznych stanowi odpowiedniki tradycyjnych metod realizacji transakcji z tym, że dostosowane są one do specyfiki Internetu i urządzeń mobilnych. Każdy profesjonalny e-sklep, który zwraca uwagę na potrzeby swoich klientów, oferuje im możliwość płacenia na kilka różnych sposób.

Jak działają raty online?

Poprzez doprowadzenie do współpracy banków i pośredników płatności internetowych, e-sklepy mogą od teraz oferować opcję rozłożenia należności za towar na wygodne raty. Wszystkie potrzebne formalności załatwia się online. Jest to dużo wygodniejsze niż podczas tradycyjnego starania się o raty, kiedy trzeba podpisywać stertę dokumentów, przekazywać umowę kurierowi i biec do banku. Co więcej, w opcji rat online wymagana kwota trafia na konto sklepu internetowego tego samego dnia, kiedy złożyliśmy wniosek. Sam proces wygląda tak, że po dokonaniu zakupu musimy wybrać opcję płatności w ratach i zaakceptować transakcję. Potem należy wypełnić wniosek kredytowy i upoważnić bank do sprawdzenia naszych danych w Biurze Informacji Kredytowej. Wtedy dana placówka bankowa weryfikuje nasze dochody na podstawie złożonego oświadczenia oraz sprawdza naszą zdolność kredytową. Na podstawie tak uzyskanych informacji, bank decyduje o przyznaniu pożyczki. Po pozytywnym rozpatrzeniu, otrzymujemy warunki pożyczki, zapoznajemy się z nimi i zatwierdzamy jednym kliknięciem. Należy jeszcze wspomnieć, że bank będzie wymagał przelania jednej złotówki na wskazane konto po to, aby zweryfikować dane. Oczywiści kwota zostanie potem zwrócona, co wiązać się będzie z przyznaniem pożyczki. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest wprowadzenie możliwości sfinansowania zakupów, których nie jesteśmy w stanie nabyć od razu. Jako wadę można wymienić fakt istnienia maksymalnej kwota transakcji, jaką jest 20 tys. złotych oraz brak możliwości płatności w ratach w sklepach zagranicznych.

Sposób PayPal

Jest to rodzaj elektronicznego portfela, dostępnego w systemie Dotpay. Aby dokonywać płatności, użytkownik musi najpierw zarejestrować się w systemie i aktywować konto. Działa to tak, że w e-sklepie po wyborze płatności za pośrednictwem systemu PayPal, osoba zostanie poproszona o zalogowanie się do swojego konta. Potem należy potwierdzić płatność a suma transakcji obciąży kartę lub powiązane konto. Zaletą tego sposoby jest przede wszystkim szybkość, możliwość płacenia za zakupy w sklepach na całym świecie oraz bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji.

 

 

 

Udostępnij