Płatności

Transakcje walutowe z Dotpay

wrz 22 2020

Każda firma, przedsiębiorstwo, startup, czy nawet prywatny działacz gospodarczy może spotkać się z problemem rozwinięcia ekonomicznych skrzydeł na rynek międzynarodowy. W dobie powszechnej dostępności do Internetu, możliwość ofertowania swoich dóbr czy usług za granice jest znacznie łatwiejsza i przez to kusząca. Być może nasze rzemiosło jest na tyle unikalne, że zainteresuje osoby na tyle, by były gotowe sprowadzić je przez cały świat. Być może będzie na tyle konkurencyjne cenowo, że będzie to opłacalne, a być może jest to nisza rozrzucona na tyle, by od tego czynnika zależał sens prowadzenia takiej działalności.
W każdym z tych przypadków dociera się do momentu zagwarantowania klientowi wygodnej wymiany walutowej. Oczywiście, niektórzy kupujący świetnie sobie z tym poradzą sami. Są wyposażeni w konto walutowe w swoim banku, korzystają z wirtualnych portfeli lub nie odstraszają ich domyślne przeliczniki za usługę. Nie jest to jednak wielki odsetek klientów. Przeciętny konsument, wchodząc na naszą stronę, chce móc kupić towar i cieszyć się nim w najkrótszym możliwym czasie.

Pośrednictwo na ratunek

Pośrednik nie należy do słów w słowniku języku polskim o szczególnie pozytywnym nacechowaniu. Kojarzy się przede wszystkim ze znaczną utratą części zysków, na przykład na rzecz serwisu promującego, czy agencji pracy. Pośrednik płatności to jednak firma rodząca spore możliwości, a ostatecznie ze względu na gotowe rozwiązania i duży system opłacalniejsza niż działanie na własną rękę, zwłaszcza we wspomnianym rozszerzeniu działalności.
Dobry pośrednik płatności, jest w stanie nie tylko skoordynować wszystkie metody płatności w jeden spójny panel, realizując tym samym model „White Label”, ale również umożliwić to konsumentom z całego świata bez dodatkowych opłat.

Systemy płatności walutowych

Dzieje się tak ze względu na duży system obsługi metod, pośrednictwa i funkcjonalności jaki niesie ze sobą spółka. Proponowana przeze ze mnie spółka, czyli Dotpay, oferuje w tym przypadku nie tylko najlepsze rozwiązania dedykowane najpopularniejszym walutom, ale także łączy je z geolokalizacją kupującego i udostępnia klientom gotowe fragmenty oprogramowania by wygodnie je zaimplementować.
Oferowane systemy to:
a) eDCC (Dynamic Currency Conversion) – kupującemu dokonującemu płatności w innej walucie niż przyjmuje sprzedawca, jest ona przeliczana na jego walutę i taka też kwota jest pobierana z jego konta, podczas gdy sprzedający otrzymuje ją w swojej walucie
b) DCC – lokalny odpowiednik powyższego, dzięki któremu ta sama funkcjonalność może zostać zastosowana w terminalach POS
c) Przyjmowanie wpłat w walutach EUR, GBP i USD – pozwala na przyjmowanie wpłat w najpopularniejszych walutach w stosunku jeden do jeden, jeśli sprzedawca jest tym zainteresowany
d) SEPA (Single Euro Payments Area) – Dedykowany europejskiemu jednolitemu obszarowi płatności, pozwala na płatności w euro wszędzie tam, gdzie panują ustalenia dotyczącego tego obszaru, a sprzedawca jest tym zainteresowany

Jak się zatem okazuje obsługa klienta z zagranicy jest banalnie prosta i intuicyjna dla obu stron, w momencie gdy jest w to zaangażowany tak dobry pośrednik jakim jest Dotpay. Zarówno lokalnie jak i sieciowo, jest to najlepszy standard światowej obsługi płatności i może być bez wahania zastosowany nawet w największych firmach handlowych i usług ze względu na jakość jaką prezentuje.

 

 

 

 

Udostępnij