Płatności

Usługi Dotpay – sposoby mobilnego rozliczenia online

cze 11 2018

Polacy chętnie robią zakupy w sklepach internetowych. Komfort takiego sposobu realizacji transakcji cenimy sobie tak bardzo, że nie ograniczamy się już tylko do wykonywania ich przed ekranem komputera w zaciszu domowym. Wynika to też z tego, ż dzisiaj wszyscy jesteśmy zabiegani i żyjemy w nieustannym ruchu. Właśnie dlatego każdą wolną chwilę pomiędzy domem a pracą chcemy przeznaczyć na załatwienie zalegających spraw i obowiązków. Idealną możliwością zagospodarowania tych chwil „pomiędzy” jest korzystanie z płatności mobilnych, pozwalających na przeprowadzenie szybkiej transakcji za pomocą smartfonu w autobusie czy na spacerze.

W dzisiejszych czasach do sieci logujemy się codziennie. W pracy, w domu, czy w wolnej chwili w kawiarni, spoglądamy na ekrany komputerów czy telefonów. Większość czasu spędzamy na prowadzeniu korespondencji, załatwianiu ważnych spraw, kupowaniu rzeczy oraz opłacaniu rachunków. Jednocześnie nie rozstajemy się z naszymi smartfonami. Tylko kwestią czasu było opracowanie rozwiązań mobilnych, umożliwiających dokonanie płatności w sieci przez telefon. W tej chwili korzystanie z mobilnych płatności stało się codziennością. W odpowiedzi na te rosnące potrzeby konsumenckie Dotpay zapewnia swoim klientom możliwość realizacji transakcji za pomocą smartfona.

Mobilne aplikacje w ofercie Dotpay

Dotpay posiada w ofercie możliwość korzystania z takich aplikacji mobilnych jak m-Pay, Sky Cash i BLIK Mobile. Pierwsza umożliwia realizowanie różnych płatności z poziomu telefonu. Zakup realizowany jest przez wprowadzenie numeru, wygenerowanego przez dostawcę oraz potwierdzenie transakcji według instrukcji wyświetlanych na ekranie telefonu przez aplikację. Jest to forma wirtualnej portmonetki. Po potwierdzeniu e-transakcji należna kwota zostanie pobrana z konta mPay, które wcześniej należy odpowiednio doładować. Druga wspomniana aplikacja to Sky Casch, czyli system płatności na telefon komórkowy. Wygląda to tak, że zakładamy specjalne konto portmonetki SkyCash, które można doładować w dowolnej chwili. Aplikacja pozwala na nabywanie biletu do kina z sieci Multikino w całej Polsce oraz na komunikację miejską. Z kolei BLIK Mobile to system w pełni zintegrowany z Dotpay, pozwalający na dokonywanie e-płatności bez konieczności logowania się do systemu bankowego użytkownika. Do realizacji transakcji potrzeba jedynie 6-cyfrowego kodu generowanego przez aplikację.

Mobilne kanały sprzedaży

Dotpay wprowadziło rozwiązania, które wspierają mobilne kanały sprzedaży zarówno dla rozwiązań WEB jak i dla natywnych aplikacji mobilnych. Pierwsza to responsywna bramka płatności, czyli system działający w technologii RWD. Pozwala on na automatyczne dostosowanie panelu administracyjnego sprzedawcy do wielkości urządzenia klienta. Drugie rozwiązanie to biblioteki mobilne Dotpay, za których pomocą sprzedawca może szybko zaimplementować płatności w aplikacji. Sama usługa działa na środowiskach iOS, Windows Phone lub Android.

 

 

 

 

Udostępnij