Sklep internetowy

Sklepy stawiają na wysokość

maj 28 2016

 

Jeśli przeglądacie serwisy informacyjne to na pewno doceniacie Onet.pl i Wp.pl za interfejs. Te dwa serwisy charakteryzują się krótkim czasem wczytywania strony i ich sporą długością. W trakcie przeglądania nie musimy klikać uporczywego "następna strona", ponieważ wszystko znajduje się przed naszymi oczami w formie długiej, ale bardzo przejrzystej witryny. Sklepy też powoli zaczynają stosować ten trend i spotyka się on z pozytywnym oddźwiękiem.

Bo komfort konsumenta jest najważniejszy

Zwłaszcza, jeśli przegląda on Twój sklep na smartfonie lub tablecie. Konsumenci zazwyczaj znają produkt, który chcą kupić, a sklepy odwiedzają tylko po to, aby porównać ich ceny. Nie można zatem blokować rąk konsumentom i należy zapewnić im długie, ale przejrzyste sklepy. Wzorować się możesz na Allegro, gdzie zazwyczaj poszukując czegokolwiek zmieniamy parametry filtra, zaznaczając "50" czy "ilość produktów na stronie".

Choć to sprawi, że Twój sklep będzie się wczytywał dłużej - nie ma znaczenia. Konsumenci nawet po wczytaniu strony czekają kilka sekund, aby się "upewnić". Te kilka sekund może być dla Ciebie zbawienne jeśli zapewnisz do przeglądania długą, przejrzystą stronę.

A Wy? Jaki interfejs zastosowaliście w swoich sklepach? Piszcie pod tematem!

 

Udostępnij