Płatności

Zalety systemów płatności mobilnych

lip 20 2020

Mobilne systemy płatności to systemy pozwalające konsumentom płacić za pomocą urządzeń mobilnych. Systemy płatności mobilnych są podzielone na wiele typów: płatności SMS, płatności NFC, płatności za pośrednictwem aplikacji mobilnej itp. Płatności mobilne przynoszą korzyści zarówno konsumentom, jak i firmom. W tym artykule chcielibyśmy podsumować niektóre zalety systemów płatności mobilnych.

Zalety mobilnych systemów płatniczych dla konsumentów

M-płatności sprawiają, że proces zakupowy jest zdecydowanie szybszy i mniej skomplikowany. Teraz klienci mogą dokonywać płatności w dowolnym miejscu i czasie za pomocą swoich urządzeń mobilnych połączonych z Internetem . Płatności mobilne pozwalają klientom bezproblemowo kupować produkty lub usługi bez konieczności fizycznego przekazywania gotówki lub zbliżania karty do terminala płatniczego. Konsumenci są zachwyceni perspektywą szybkich i wygodnych zakupów.

Kolejną istotną kwestią jest bezpieczeństwo płatności mobilnych. Korzystając z m-płatności konsumenci nie muszą już podejmować ryzyka związanego z gotówką ani martwić się, czy mają wystarczającą ilość gotówki w swoich portfelach. Płatności mobilne zmniejszają ryzyko kradzieży gotówki czy kart płatniczych. Co więcej, płatności mobile należą do najbezpieczniejszych form płatności online. Informacje o kartach kredytowych nie są przechowywane bezpośrednio na smartfonach, ale w chmurze. Więc żaden złodziej nie może przechwycić danych naszej karty kredytowej kradnąc nasz telefon.

Zalety mobilnych systemów płatności dla sprzedawców 

Jedną z najważniejszych zalet płatności mobilnych dla sprzedawców jest niższy koszt korzystania z czytnika kart mobilnych lub skanera kodów kreskowych, niż posiadanie terminala kart kredytowych. Współpraca z bankiem w tym zakresie wiąże się z miesięcznymi opłatami i opłatami transakcyjnymi, które do najniższych nie należą. 

Oferowanie klientom opcji płatności mobilnych zarówno online, jak i offline, ułatwia im proces zakupu. Może to zwiększyć współczynniki konwersji i liczbę powracających klientów. Co więcej, przedsiębiorstwa są w stanie przyspieszyć proces realizacji transakcji i „wyłowić” większą liczbę klientów dokonujących tzw. zakupów impulsywnych, którzy mogliby być mniej skłonni do zakupu czegoś, gdyby wymagana była tradycyjna forma transakcji. 

W dzisiejszych czasach coraz więcej sklepów internetowych oferuje swoim klientom płatności za pośrednictwem urządzenia mobilnego za z wykorzystaniem nowoczesnych portfeli mobilnych. Jest to sytuacja korzystna dla wszystkich: klienci mogą pominąć wypełnianie irytujących formularzy i kupować przedmioty za pomocą jednego kliknięcia. Sprzedawcy poszerzają swoja bazę powracających klientów. Automatycznie zwiększają się współczynniki konwersji i przychody.

 

 

 

 

Udostępnij