Pytania i odpowiedzi

Czy przelew tradycyjny nadal jest najpopularniejszy?

kwi 23 2016

Mogłoby się wydawać, że przelew tradycyjny to najpopularniejsza forma zapłaty za produkty lub usługi. Tak było przez wiele lat, lecz kiedy na rynku pojawili się operatorzy szybkich płatności online, szybko przekonali do siebie konsumentów. Do przelewów tradycyjnych przyznaje się ponad 50% społeczeństwa. Musimy mieć jednak na względzie fakt, że większość operacji dotyczy wypłat, płacenia ubezpieczenia oraz podatków. Jeśli chodzi o zakupy, to najpopularniejszą formą zapłaty jest przelew błyskawiczny.

Dlaczego przelew tradycyjny traci na popularności?

Ponieważ konsumenci zaczynają doceniać takie płatności, które gwarantują błyskawiczne dotarcie do konta klienta. Wykonując przelew do banku zewnętrznego zazwyczaj musimy czekać na zaksięgowanie środków od 24 do nawet 72 godzin. Operatorzy błyskawicznych płatności jak Dotpay współpracują ze wszystkimi bankami w kraju, dlatego umożliwiają zaksięgowanie pieniędzy u odbiorcy na kilka chwil po zdefiniowaniu przelewu.

Zmiana lidera nastąpi w roku bieżącym

Jesteśmy świadkami tego, jak zmieniają się trendy w płatnościach. Z dnia na dzień przybywa zwolenników błyskawicznych płatności i pokazuje to liczba sklepów, które od stycznia rozpoczęły współpracę z Dotpay. Mowa o blisko 10 000 nowych sklepach internetowych! Przypuszczamy, że już teraz przelewy błyskawiczne są popularniejsze od tradycyjnych. Czy progres utrzyma się w latach kolejnych? Uważamy, że tak!

Napiszcie pod tematem, jaką formę przelewów Wy preferujecie. Zapraszamy do dyskusji!

 

 

 

Udostępnij