Płatności

Najpopularniejsze metody e-płatności

mar 4 2020

Świat sprzedaży, nawet tych internetowych, kręci się wokół potrzeb, oczekiwań i preferencji klienta. Badani internauci postrzegają e-zakupy jako tańsze, wygodniejsze i szybsze niż tradycyjne transakcje w sklepach stacjonarnych. Co więcej, e-kupowanie daje możliwość większego wyboru nie tylko produktów, ale i sposobu dostawy oraz metod płatności. Warto zaznaczyć, że klienci cenią sobie jak najszerszy wybór e-płatności, co pozwala im dostosować proces realizacji zakupu do swoich warunków.

Różnorodność dostępnych sposobów płatniczych w sieci jest czynnikiem mającym wpływ na decyzję klienta o zakupie w tym, a nie innym sklepie internetowym. Regularnie przeprowadzane badania wskazują, że klienci chcą mieć w tym względzie duży wybór. W obliczu dużej konkurencji właściciele e-sklepów nie powinni zastanawiać się nad wdrożeniem szybkich płatności online, ponieważ obecnie jest to absolutny standard. Oto dwie najpopularniejsze metody.

Natychmiastowe przelewy online

Przelewy bankowe stanowią obecnie ok. 80% płatności online realizowanych w polskim e-commerce. Wiodący operatorzy rodzimego rynku płatności, traktując tę metodę priorytetowo. Przelewy w większości realizowane są metodą PayByLink. Znaczy to, że formularz jest wypełniany automatycznie na stronie banku. W praktyce, metoda ta znacznie skraca czas trwania procesu zakupowego. Otóż środki z takiej transakcji przekazywane są do natychmiastowo sprzedawcy a klient bezzwłocznie dostaje potwierdzenie zrealizowania transakcji i dokonania płatności.

Karty płatnicze z DCC

Mimo początkowo niskiej popularności, płatność przy użyciu kart kredytowych odnotowuje stały wzrost w Polsce. Warto dodać, że na świecie jest to jedna z najpowszechniejszych form zapłaty. Musi spełniać bardzo rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa. Działający operatorzy płatności gwarantują szybkie i stabilne transakcje przy użyciu kart płatniczych takich organizacji jak Visa czy MasterCard. Warto odnotować, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów posiadających karty w walucie innej niż polska, usługa Dynamic Currency Conversion, umożliwia dokonanie wyboru waluty, w której obciążone zostanie konto płacącego. Co więcej, z tytułu tego rodzaju płatności, sprzedawca otrzyma bonus w postaci zwrotu do 1% wartości transakcji!

 

 

 

Udostępnij