Płatności

Szybkie przelewy internetowe

wrz 29 2020

​Szybkie przelewy internetowe to najczęściej wybierany sposób płacenia za towary w sklepach internetowych i popularnych serwisach aukcyjnych. Czym są przelewy online i co sprawiło, że zyskały aż tak dużą popularność na całym świecie?

Korzystając z oferty sklepów internetowych chcemy przede wszystkim zaoszczędzić czas poświęcany na zakupy. Duża oszczędność – zarówno czasu, jak i pieniędzy (ceny w klepach on-line są zwykle korzystniejsze, niż w sklepach stacjonarnych) – sprawia, że bardzo chętnie kupujemy w Internecie. Najwygodniejszą formą zapłaty są tak zwane przelewy online. Przelewy online są znane również jako płatności elektroniczne oraz płatności Pay-By-Link.

Najszerszy dostęp do szybkich przelewów elektronicznych w Polsce oferuje system Dotpay. Wśród usług oferowanych przez Dotpay znajdują się zarówno błyskawiczne i w pełni automatyczne przelewy online, jak również e-przelewy działające na zasadzie półautomatycznej. 

Płatności elektroniczne są w zasadzie jednym z typów przelewów internetowych. Transakcje Pay-By-Link odbywają się dzięki bezpośredniej integracji procesu dokonywania płatności z wewnętrznym systemem bankowym. To nowoczesne i niezwykle wygodne rozwiązanie pozwala na znaczną oszczędność czasu w stosunku do tradycyjnych przelewów. Jak to możliwe?

Aby móc zrealizować tradycyjny przelew bankowy konieczne jest ręczne wpisanie danych do formularza zlecenia. Podczas wpisywania łatwo o pomyłkę – zwłaszcza w trakcie wpisywania numeru konta, na który mają trafić pieniądze. Wpisywanie, weryfikacja, sprawdzanie – wszystkie te czynności dość długo trwają. Po zleceniu transakcji musi upłynąć pewien czas, by pieniądze pojawiły się na koncie odbiorcy. W przypadku zakupów w sklepach internetowych znacznie wydłuża to czas oczekiwania na zrealizowanie zamówienia. Właściciele sklepów on-line wysyłają towar dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na swoim koncie. Niezależnie od tego, czy wykonamy samodzielnie przelew z naszego konta bankowego, czy zlecimy operację w oddziale – tak czy inaczej trzeba będzie trochę poczekać na zaksięgowanie wpłaty po stronie odbiorcy. Natomiast w przypadku przelewów Pay-By-Link pieniądze błyskawicznie docierają na konto sprzedawcy, co przyspiesza realizację zamówienia. 

Inaczej jest w przypadku systemu Paypal. Ten rodzaj płatności odbywa się w sposób całkowicie zautomatyzowany. Dzięki integracji systemu z systemami bankowymi, dane w formularzu są uzupełniane automatycznie. Nie tracimy więc czasu na żmudne wklepywanie kolejnych cyfr numeru konta, nie musimy też tracić czasu na weryfikację – dzięki automatycznemu pobieraniu naszych danych bezpośrednio z konta bankowego nie ma mowy o pomyłce. Edycja wprowadzanych danych jest zablokowana, dzięki czemu mamy pewność, że nic przypadkiem nie wciśniemy ani nie usuniemy. 

E-transfer jest obsługiwany przez największe banki, z których korzystają klienci w Polsce i za granicą. Szybkie przelewy Pay-By-Link są realizowane między innymi przez: mBank, Bank Millenium, Santander Consumer Bank (dawny BZ WBK),PEKAO, Raiffeisen Polbank, Citi Handlowy, ING, Alior Bank, IDEA Bank czy Getin Bank. Dotpay umożliwia korzystanie z szybkiej bankowości elektronicznej również klientom banków, które nie mają w swojej ofercie płatności w systemie Pay-By-Link. Wykonywanie przelewów jest dla nich możliwe dzięki usłudze e-przelew. Z e-przelewów mogą obecnie korzystać klienci korporacyjni Banku ING, klienci korporacyjni banku Millenium, klienci banku Credit Agricole, klienci banku BNP Paribas oraz klienci banku BGŻ.

Udostępnij