Pytania i odpowiedzi

Trzy najważniejsze powody popularności rat online

gru 1 2017

Zakupy w sieci wiążą się z udogodnieniami, o których jeszcze do niedawna e-klienci mogli jedynie pomarzyć. Jednym z takich rozwiązań jest sprzedaż ratalna online. Działa na podobnych zasadach, jak raty w sklepach stacjonarnych, z tą różnicą, że w sieci cała procedura jest szybsza, łatwiejsza i wygodniejsza dla klientów. Przedstawiamy kilka podstawowych powodów, dla których raty online stają się coraz popularniejszym sposobem nabywania produktów.

Brak formalności

Wnioski, formularze, zaświadczenia, podpisy…jednym słowem trudności. Z tym kojarzą nam się zakupy ratalne w tradycyjnych sklepach. Tymczasem e-raty pozwalają na zakup wymarzonych produktów bez zbędnych formalności. Owszem, trzeba wypełnić formularz kredytowy, ale jest on generowany przez odpowiedni system i nie przeraża ilością danych, które musimy podać. Aby wypełnić wniosek musimy posiadać dowód osobisty oraz przedstawić numer konta, a także informacje o dochodach i zatrudnieniu. To w zasadzie jedyne formalności związane z udzieleniem pożyczki na zakup towarów w sklepie internetowym.

Cała procedura przebiega online

E-klient bez wychodzenia z domu może dokonać takich zakupów o każdej porze. Cały proces przebiega online, od złożenia wniosku, przez wydanie decyzji przez bank, po przelanie środków, a potem również spłatę zobowiązania. E-konsumenci doceniają możliwość załatwienia wszystkiego drogą internetową. Tym bardziej, że mogą użyć do tego celu urządzeń mobilnych. Po pierwsze to ogromna oszczędność czasu, po drugie zaś wyjątkowy komfort. Korzystając z jednego z systemów ratalnych np. mRaty firmy Dotpay możemy nabyć w sieci przedmioty, na które zapewne nie byłoby nas stać. Jest to kolejna zaleta rat online.

Brak odpowiedniej sumy na zakup produktu

Czasami w sieci trafiają się wyjątkowe okazje. Często jednak okazuje się, że na naszym koncie brak środków, aby kupić wymarzonego smartfona czy funkcjonalną pralkę. W takiej sytuacji raty online są doskonałym rozwiązaniem. Od razu otrzymujemy pełną kwotę potrzebną na zakup. Pierwsza płatność ratalna następuje zazwyczaj dopiero za miesiąc. Spłata jest rozłożona na niewielkie sumy, których wysokość możemy sami ustalić. Dzięki temu nie odczuwamy tak mocno wydatków. 

Wobec tak wielu zalet rat online, pojawia się pytanie, czy mają one jakieś minusy. Takie zakupy z pewnością nie są odpowiednie dla osób kupujących dużo i pod wpływem impulsu. Bardzo łatwo można podjąć nierozsądną decyzję, a zobowiązanie finansowe nie zniknie. Raty online, to oczywiście stałe, co miesięczne obciążenie naszego budżetu. Należy się z tym liczyć podejmując decyzję o takiej formie zakupów.

 

 

 

Udostępnij