E-biznes

Młodzi nie lubią czekać

maj 7 2016

Osoby w wieku 18-25 lat należą do grupy mocno niecierpliwych. Pewnie większość z Was pamięta swoje młodzieńcze lata, gdy odkrywaliście "life hacki" pozwalające na szybsze wykonanie pewnej czynności. W dzisiejszych czasach młodzież posiada konta bankowe, również internetowe. Jak zatem płacą za rachunki czy bilety do kina? Z obserwacji rynku wynika, że młodzież jest niecierpliwa i preferuje błyskawiczne płatności online. Nawet wtedy, gdy muszą zapłacić rachunek za komórkę.

Przelew tradycyjny daleko za podium

Młodzież zna wiele metod płatności i preferuje tylko te najszybsze. Z raportu mShopper z sierpnia zeszłego roku wynika, że osoby w wieku 18-25 lat najczęściej płacą za bilety do kina, muzykę, gry, gadżety elektroniczne oraz kosmetyki. Wybierają przelewy błyskawiczne kosztem tradycyjnych. Niemal 80% płatności dotyczących aplikacji mobilnych pochodzi z platform błyskawicznych płatności. Młodzież chce mieć produkt na "wczoraj", dlatego płaci błyskawicznie, aby go otrzymać.

Prowadzisz sklep? Zadbaj o płatności!

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, to zadbaj o wersję mobilną, którą wyposażysz w bramki błyskawicznych płatności. W ten sposób przekonasz do siebie młodzież, która ceni sobie czas i skorzysta z Twojego sklepu częściej, jeśli zapewnisz maksymalną liczbę kanałów płatności.

A Wy? Lubicie czekać, czy nie? :-) Piszcie pod tematem!

 

 

Udostępnij