Sklep internetowy

Dlaczego warto wdrożyć płatności kartą w sklepie internetowym?

gru 5 2017

Podczas, gdy w zagranicznych sklepach online niepodzielnie panują płatności kartą, polscy e-klienci wciąż obawiają się tego rozwiązania. Tymczasem wdrożenie płatności kartą może być korzystne zarówno z punktu widzenia klientów, jak i właściciela sklepu internetowego. Dlaczego warto zdecydować się na ten krok?

Szybkie i komfortowe płatności

Trudno znaleźć szybszą metodę płatności internetowej, niż płatność kartą. Tutaj wszystko rozgrywa się w ciągu zaledwie kilku sekund. Wiąże się to z faktem natychmiastowej autoryzacji płatności. Nie istotne, o jaki bank chodzi, o jakiej porze dokonujemy transakcji i czy akurat nie jest to dzień wolny od pracy. Sprzedawca szybciej dowiaduje się o uregulowaniu płatności przez kupującego i może od razu rozpocząć realizację zamówienia. To z kolei bardzo ważna kwestia dla klienta.

Powszechne rozwiązanie

Szybkie przelewy internetowe są, co prawda, niezwykle popularne wśród klientów e-sklepów, ale może dojść do sytuacji, w której nasz operator płatności nie ma podpisanej umowy z bankiem klienta. Transakcja pay-by-link staje się wtedy niemożliwa. Warto wówczas wybrać najszybszą opcję, czyli płatność kartą, która jest powszechna na całym świecie. Dwa, dominujące systemy, VISA i MasterCard znają chyba wszyscy. 

Bezpieczeństwo płatności

Nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo transakcji w sieci. Gwarantują je zarówno banki, organizacje płatnicze, jak i agenci rozliczeniowi. Środków służących zabezpieczeniu transakcji online jest mnóstwo. Przechwycenie poufnych danych klientów jest w zasadzie niemożliwe. Oczywiście, pod warunkiem, że sami stosują podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnej technologii 3D Secure każdą transakcję weryfikuje się za pomocą dodatkowego hasła, wysyłanego najczęściej sms-em. To ostateczne potwierdzenie płatności. Złodziej, który wejdzie w posiadanie karty, nie może nic zrobić. Musiałby jednocześnie ukraść nasz telefon.

Chargeback

To mechanizm, który dodatkowo zabezpiecza posiadaczy kart. Właściciel karty ma gwarancję, że pieniądze zostaną mu zwrócone, jeśli nie otrzyma zamówionego towaru lub usługi albo, gdy są one niezgodne z zamówieniem. Żadna inna forma płatności nie jest zabezpieczona w podobny sposób. To jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za płaceniem kartą w sieci. Nawet, jeżeli sklep, w którym zrobiliśmy zakupy bankrutuje i kończy działalność pieniądze i tak zostaną nam zwrócone przez bank, który jest wydawcą karty. Oczywiście, w przypadku uwzględnienia reklamacji. 

 

 

 

Udostępnij