Płatności

Formy płacenia online

kwi 15 2018

Sprzedawanie i kupowanie w sieci stało się dzisiaj naszą codziennością. Zamiast biegać po ulicach i spędzać wiele godzin w galeriach handlowych, wolimy usiąść wygodnie w fotelu przed komputerem, żeby znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę. Każdy biznes internetowy swoim klientom powinien proponować szeroki wybór różnych form płatności online. W końcu to właśnie od zadowolenia e-konsumentów zależy powodzenie e-przedsiębiorstwa. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z usług pośrednika płatności online, jak Dotpay, oferującego rożne sposoby realizacji transakcji oraz wysokiej klasy zabezpieczenia wszystkich finansowych operacji. Oto, z jakich form płatności online najczęściej korzystają e-konsumenci.

W dobie dzisiejszej, ostrej konkurencji na rynku e-commerce, sklepy internetowe muszą zapewniać swoim klientom jak najwyższy poziom wygody i funkcjonalności. E-konsumenci są bowiem bardzo wybredni i niepochlebne komentarze innych użytkowników odnośnie jakości obsługi, potrafią skutecznie zniechęcić do zakupów. Ponadto, e-konsumenci cenią sobie przejrzystość i łatwość przeprowadzenia transakcji. Jeśli coś wzbudzi choć cień podejrzenia, klienci szybko przejdą na stronę innego e-sklepu i tam zrealizują swoje zamówienie. Warto więc zaproponować klientom kilka wygodnych metod płatności tak, aby każdy mógł znaleźć formę odpowiednią właśnie dla siebie.

Przelew tradycyjny

Ta opcja polega na tym, że klient zamawia produkt bądź usługę i otrzymuje dane rachunku bankowego konieczne do wpłaty. Teraz należy zalogować się na na swoje konto bankowe i zlecić przelew, wprowadzając dane do formularza przelewu. Jest to jednak wadą tego rozwiązania, ponieważ w trakcie ręcznego wprowadzania danych może dojść do pomyłki. Do jego zalet można zaliczyć wysokie bezpieczeństwo dla e-sklepu internetowego oraz minimalne bądź nawet zerowe koszty transakcyjne dla konsumenta i właściciela.

Metoda płatności przy odbiorze

Tego rodzaju płatność dostępna jest przy fizycznej dostawie towarów. Najczęściej oferują ją te e-przedsiębiorstwa, które handlują towarami masowymi o powtarzalnych parametrach. Warto zaznaczyć, że forma ta nie sprawdzi się w sklepach, które wykonują produkty według indywidualnych preferencji klienta. Do zalet tego sposobu zalicza się szybkość. Towar od razu wysyłany jest do klienta, a sam proces zakupu jest znacznie uproszczony. Do wad należy to, że klient w ostatniej chwili może się rozmyślić i nie przyjąć paczki.

Szybki przelew i karta płatnicza

Płatność kartą staje się coraz popularniejsze, za względu na wygodę i bezpieczeństwo. Zaletą tej formy płatności jest to, że każda transakcja może zostać wycofana w przypadku nieuprawnionego użycia karty lub niewywiązania się e-sklepu z dostawy towaru. Z kolei przelew online znacznie upraszcza proces płatności po stronie samego kupującego. Nie musi on wypełniać formularza przelewu, ponieważ ten, wypełnia się automatycznie.

 

 

 

Udostępnij