Sklep internetowy

Na co zwrócić uwagę wybierając system płatności dla swojego sklepu online

gru 4 2017

Każdy przedsiębiorca wypływający na szerokie wody e-commerce liczy na odniesienie sukcesu. Zanim jednak klienci zaczną się do nas dobijać drzwiami i oknami, a zyski przerosną nasze wyobrażenia, musimy sporo zainwestować w swój biznes. Jedną z kluczowych kwestii, które należy rozważyć jest wybór odpowiedniego systemu płatności. Czym się kierować podejmując tę ważną decyzję?

Komfort dokonywania transakcji

E-konsument to klient wygodny. Bez mrugnięcia okiem zrezygnuje z zakupów, jeżeli tylko będzie musiał podjąć się dodatkowych czynności. Jego celem jest tylko zakup spersonalizowanego kubka, najnowszego modelu smartfona czy płyty ukochanego artysty. Nie możemy zmuszać go, aby zakładał portfel elektroniczny czy wypełniał skomplikowane formularze. Ucieknie wówczas szybciej, niż nam się wydaje. Z drugiej strony, jeżeli klient chce zapłacić za produkty w naszym sklepie w obcej walucie, bo właśnie ma taki kaprys, powinniśmy umożliwić mu taką płatność. Dlatego tak ważny jest szeroki wybór różnych kanałów płatności. 

Wiarygodność

Wiarygodność sklepu internetowego to jedna z najważniejszych przesłanek decydujących o zakupach online. Nawet najniższe ceny i najkorzystniejsze rabaty na nic się zdadzą, jeśli sklep będzie miał złe opinie oraz komentarze na opiniotwórczych forach. Wiele czynników decyduje o wiarygodności sklepu online. Bark awarii, możliwość błyskawicznego kontaktu w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, towary dostarczane na czas. Klienci zwracają uwagę na wszystko. Przede wszystkim jednak chcą, aby ich pieniądze były całkowicie bezpieczne podczas dokonywania transakcji. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im usług sprawdzonego operatora płatności np. Dotpay. Jeżeli sklep będzie kojarzył się z niesolidnym i mało wiarygodnym pośrednikiem, klienci z pewnością nie zdecydują się na jego usługi. 

Koszty przelewów

Z punktu widzenia właściciela sklepu internetowego niezwykle ważne jest, aby koszty wszelkich transakcji były jak najmniejsze. Doskonałym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy ze sprawdzonym pośrednikiem płatności, który obsługuje różne rodzaje transakcji bełgotówkowych. Sklep musi oczywiście zapłacić określoną prowizję, ale cały proces płatności jest znacznie prostszy. Sprzedawca po dokonaniu płatności od razu otrzymuje informację od operatora i nie czekając na wpłynięcie pieniędzy na konto, może rozpocząć realizację zamówienia. Klient e- sklepu również dostaje informację zwrotną. Nie musi, więc zastanawiać się, na jakim etapie realizacji jest jego zamówienie. Dzięki takiemu rozwiązaniu klientami naszego sklepu staną się klienci posiadający konta w rozmaitych bankach i posługujący się różnymi rodzajami kart płatniczych.

 

Udostępnij