E-biznes

Trendy w płatnościach cyfrowych. Czy Twoja firma jest na nie gotowa?

maj 22 2018

Firmy i konsumenci są zainteresowani szybszymi, bezpieczniejszymi i wygodniejszymi metodami płatności. Nowe pokolenia są coraz silniej uzależnione od technologii. Ich nawyki zakupowe i oczekiwania są w znacznej mierze wynikiem swobody, jaką dają smartfony, Internet i nowoczesne udogodnienia. Czy twoja firma jest gotowa na cyfrową rewolucję? Oto kilka popularnych cyfrowych metod płatności, preferowanych przez młode pokolenia. 

Mobilne płatności i aplikacje sklepowe

Rozwój i wykorzystanie mobilnych opcji POS wzrośnie z pewnością w bardzo dużym tempie, wraz z rosnącym popytem i wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Okazuje się, że prawie 90 % społeczeństwa posiada obecnie smartfona. Większość nie rozstaje się z nim przez cały dzień! Konsumenci z pewnością będą wykorzystywać swoje urządzenia mobilne dokonując płatności, pod warunkiem, że będą pewni łatwości i gwarancji tego rozwiązania. Wykorzystanie smartfonów, jako metody płatności POS stworzy niezliczone możliwości dla całej branży płatniczej. Zamiana urządzenia mobilnego w czytnik kart skutecznie umożliwi każdemu posiadaczowi smartfona dokonywanie transakcji w dowolnym momencie.

Aplikacje do płatności w sklepach również rosną w siłę. Wielu konsumentów zwraca się w stronę tych nowoczesnych metod, jako opcji bezpieczniejszej i szybszej, niż czekanie w kolejce, ale również łatwiejszej w dostępie. Specjalne aplikacje sklepowe pozwalają użytkownikom płacić za przedmioty w sklepie stacjonarnym za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Cyfrowe waluty

Cyfrowe waluty wypłyną i umocnią swoje miejsce w obszarze płatności elektronicznych. Waluty cyfrowe, takie jak Bitcoiny, mogą być przyszłością finansowania i mogą zmienić całą strukturę gospodarczą świata. Nawet, jeśli nie przejmą całkowicie rynku, staną się z pewnością bardziej popularne. Klientów przyciąga ich innowacyjność oraz swoboda i wygoda korzystania z nich. Popularność cyfrowych walut wynika z natychmiastowego i bezgranicznego charakteru transakcji. Zasadniczo ta metoda płatności może być używana w dowolnym miejscu na świecie i nie jest jeszcze regulowana przez rządy poszczególnych państw. 

Wirtualne portfele

Elektroniczne portfele to aplikacje, które pozwalają użytkownikom przesyłać pieniądze, kupować produkty, płacić rachunki i wykonywać praktycznie wszystkie inne transakcje finansowe, wszystko jednym dotknięciem palca. Tworząc konto i przechowując w nim szczegóły płatności czynimy zakup towarów i usług za pomocą urządzenia mobilnego znacznie łatwiejszym i szybszym. Nie musimy już nosić przy sobie gotówki, ani kart płatniczych. Stajemy się bardziej niezależni.

 

 

 

Udostępnij