Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda bankowość mobilna wśród Polaków?

mar 25 2016

Smartfony to urządzenia, które łączy w sobie cechy komputerów, przeglądarek i aparatów cyfrowych. Posiadając smartfona możemy płacić nim za rachunki i kupować w sieci. Jak wygląda bankowość mobilna wśród naszych rodaków? Przyjrzyjmy się temu z bliska.

Lubimy płacić telefonem

Ze statystyk magazynu MShopper wynika, że 40%* posiadaczy smartfonów wykorzystuje swojego urządzenie do płacenia rachunków i zlecenia przelewów. Rok temu było to o osiem punktów procentowych mniej. Konkluzja jest więc bardzo prosta - lubimy płacić telefonem.

M-kupujący płacą częściej

Osoby, które kupują wyłącznie mobilnie płacą też rachunki z telefonu. Na stu m-kupujących, aż 75% używa smartfona do realizowania przelewów. Wpływ na ten fakt ma świadomość kupujących, ponieważ są już doświadczeni.

Mobilna przyszłość?

Zwolenników m-bankowości jest póki co tyle samo, co przeciwników. W przyszłości będziemy płacić jeszcze częściej, ponieważ w zasadzie wszystkie banki do tego dążą. Płacenie za pośrednictwem smartfona jest bezpieczne, a środki schodzą z konta tak samo, jak w przypadku przelewów tradycyjnych. Całkiem spora grupa ludzi płaci mobilnie, ale z wykorzystaniem operatorów szybkich płatności online. Dzięki temu pieniądze błyskawicznie trafiają na konto adresata.

Czy czeka nas mobilna przyszłość? Na to wygląda. Smartfony to urządzenia, dzięki którym możemy wykonywać większość operacji finansowych, dlatego możemy przypuszczać, że w przyszłorocznym magazynie przeczytamy, że już połowa Polaków płaci mobilnie.

 

* - dane statystyczne pochodzą z magazynu MShopper 08/2015   

Udostępnij