Płatności

One click payments. Jedno kliknięcie i zapłacone!

mar 15 2019

Zakupy internetowe przyciągają coraz szersze grono zadowolonych klientów. W sieci znaleźli wszystko, czego potrzebują. Szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny oraz możliwość ich szybkiego porównywania, komfort i bezpieczeństwo transakcji. Przede wszystkim jednak trafili na ułatwiające życie metody płatności. Jedną z najwygodniejszych są z pewnością płatności one click. Korzystają z nich bardzo chętnie ludzie młodzi, jak i starsze pokolenia użytkowników, którzy w ten sposób nie tylko kupują w sieci, ale również opłacają online swoje rachunki. 

Nie ma szybszego sposoby na kupowanie w sklepie internetowym, zarówno na stronie sklepu, jak i w aplikacji mobilnej. Jedno kliknięcie wystarczy, aby zrealizować dowolną transakcję, Tego właśnie oczekują e-klienci. Do najpopularniejszych sposobów płacenia w sieci należą przelewy elektroniczne realizowane z wykorzystaniem karty płatniczej. One click payments nie są niczym innym, jak udoskonaleniem tej metody poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. 

Na czym właściwie polegają płatności typu one click?

One Click Payments umożliwia zapisanie danych karty płatniczej w systemie. Dzięki temu realizacja transakcji może być znacznie szybsza. Klient musi, rzecz jasna, wyrazić zgodę na utrwalenie swych danych. Jeśli to zrobi, każde kolejne zakupy będzie mógł sfinalizować jednym kliknięciem. Wyeliminowanie z procesu płatności podawania pełnych danych karty nie tylko przyspiesza transakcje. Eliminuje również ryzyko popełnienia błędów. E-klienci nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo danych. Wszystkie zbierane informacje są zabezpieczone i w odpowiedni sposób szyfrowane. Wybór sprawdzonego operatora płatności jest gwarancją bezpieczeństwa. Pośrednicy płatności muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i spełniać określone standardy. Bez tego nie mogliby oferować swoich usług. Kiedy dane karty są już zapisane w systemie, klientowi nie pozostaje nic innego, jak korzystać z tego świetnego rozwiązania i ułatwić sobie zakupy w sieci. 

Jakie zalety mają płatności one click? 

Płatności one click sprawdzają się w sklepach, do których klienci powracają, co jakiś czas robiąc zakupy na różne kwoty. Są doskonałą odpowiedzią na zjawisko impulsywnych zakupów. To zakupy, na które klienci decydują się pod wpływem chwili, nie zastanawiając się. Mając w zasięgu ręki przycisk, który umożliwia im natychmiastowy zakup, z pewnością go wykorzystają. Na rozważania, czy dany produkt jest im rzeczywiście potrzebny przychodzi czas później. Płatności tego typu mogą również zapobiegać coraz częstszym sytuacjom porzucania przez klientów wirtualnego koszyka z zakupami. 

Współcześni e-klienci są wymagający. W zakupach online doceniają przede wszystkim szybkość, wygodę oraz transparentność. Dodajmy, że rynek e-commerce jest w tym momencie mocno nasycony i bardzo konkurencyjny. Dlatego tak ważne jest dostosowanie oferty sklepu oraz proponowanych w nim rozwiązań do rzeczywistych potrzeb klientów. Maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na zamówienie trafia w wprost w oczekiwanie e-konsumentów. Klienci sklepów internetowych najchętniej powracają d takich sklepów, w których mogą liczyć na natychmiastową realizację zamówienia, czyli szybkie zaksięgowanie środków na koncie oraz rozpoczęcie realizacji zamówienia zaraz po jego złożeniu. 

 

 

 

Udostępnij