Płatności

One click payments

cze 29 2020

Płatności jednym kliknięciem ułatwiają zakupy w Internecie, minimalizując liczbę kroków niezbędnych do zakończenia transakcji. W zależności od metody integracji, sprzedawcy mogą, ale nie muszą przechowywać ani przetwarzać danych karty. One click payments to system, który sprzedawcy mogą wykorzystać na swoją korzyść.

Jak to działa?

Gdy klient po raz pierwszy odwiedza witrynę sprzedawcy i dokonuje zakupu, zostaje zapytany, czy chciałby zarejestrować swoje dane. Należą do nich dane karty, a czasami adres rozliczeniowy. Jeśli klient wyrazi na to zgodę, zostanie skierowany do bezpiecznej strony, na której może wprowadzić swoje dane. Niektórzy akceptanci pozwalają, aby cała procedura miała miejsce na tej samej stronie, co początkowa płatność. Po wprowadzeniu przez klienta nazwiska, adresu, szczegółów dostawy i innych danych wymaganych przez sprzedawcę zostają one zapisane w systemie. W takim przypadku dane karty są szyfrowane i tworzony jest token, przekazywany sprzedawcy. Kiedy klient wraca, aby dokonać kolejnego zakupu, akceptant po prostu przesyła token i kwotę zakupu w żądaniu płatności. Ten sam proces odbywa się w przypadku trzeciej, czwartej, piątej wizyty w danym sklepie i tak dalej. 

Korzyści z wdrożenia one click payments

Korzyści z wdrażania płatności jednym kliknięciem jest wiele. Firmy takie jak Amazon, iTunes i inne odniosły spektakularny sukces wykorzystując tą nową technologię. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystały na niej również mniejsze przedsiębiorstwa w branży e-commerce. Oto najważniejsze zalety one click payments: 
- pomagają sprzedawcy poszerzyć grono klientów i rozwinąć działalność,
- sprawiają, że produkty stają się bardziej dostępne,
- zapobiegają praktyce porzucania koszyków z zakupami przez klientów,
- sprawiają, że zakupy online stają się po prostu przyjemniejszym doświadczeniem.

Bezpieczeństwo płatności typu one click

Płatności za pomocą jednego kliknięcia używają metody tokenizacji do szyfrowania i przechowywania danych karty, dzięki czemu jest to niezwykle bezpieczny proces płatności. Są zgodne ze standardami PCI, więc transmisja danych karty pozbawiona jest jakiegokolwiek ryzyka. Płatności za pomocą jednego kliknięcia można wykorzystywać w połączeniu z wieloma narzędziami do zarządzania ryzykiem i przeciwdziałania oszustwom takim, jak chociażby 3D Secure. To niezwykle istotny aspekt tego typu transakcji dla sprzedawców, którzy nie chcą ryzykować swoją reputacją i dla których problemem jest duża liczba obciążeń zwrotnych, będących wynikiem nieprawidłowości w procesie płatności. 

 

 

 

 

Udostępnij