Sklep internetowy

Od czego zależy rozwój branży e-commerce? Nie chodzi o dostępność!

maj 4 2016

Przez wiele lat wmawiano nam (osobom z pogranicza branży marketingowej), że rozwój e-commerce jest ściśle uzależniony od dostępności. Dziś widzimy, że niemal całe środowisko korzysta ze smartfonów, które pozwalają na zakupy w sieci. Nie ma zatem problemu z dostępnością, ponieważ w dobie Internetu LTE możemy z niego korzystać w każdym miejscu Polski. Od czego więc zależy rozwój e-commerce? Od operatorów szybkich płatności online.

Kim są operatorzy błyskawicznych płatności online?

Są to firmy, które pośredniczą w sprzedaży. Współpracują ze wszystkimi bankami na terenie Polski oraz Europy, dzięki czemu mogą zapewniać sklepom wielokanałowość sprzedaży (wiele rodzajów finalizowania transakcji / płatności). Dla przykładu warto podać Dotpay. Krakowska marka w chwili obecnej współpracuje z ponad 140 bankami, czyli oferuje największą liczbę kanałów sprzedaży, a także możliwość płatności odroczonych (kupujemy produkt teraz, a płacimy za niego w przyszłości).

Jaki mają wpływ na branżę e-commerce?

Tak naprawdę to multikanałowość płatności sprawiła, że branża e-commerce w Polsce zakwitła. W chwili obecnej operatorzy współpracują z ponad 40 000 e-sklepów, które obsługują w płatnościach. Prowizje od transakcji są na tyle niskie, że konsumenci ich nie odczuwają. Każda osoba posiadająca konto internetowa może dokonać błyskawicznego przelewu nawet w czasie świąt pod warunkiem, że kupuje w sklepie współpracującym z Dotpay.

Nie dostępność, a płatność rozpędza e-commerce

Branża e-commerce zmierza do bezgotówkowej sprzedaży i maksymalnej dostępności wszystkich kanałów płatności. W związku z tym to operatorzy w sporej mierze decydują o rozwoju tej branży. Należy się z tego cieszyć, ponieważ w chwili obecnej rodzimi operatorzy należą do jednych z najlepszych w Europie, a ponoć dopiero teraz wkroczyli w decydującą fazę rozwoju. Co przyniesie nam przyszłość w dziedzinie e-sklepów? Pozostaje czekać i obserwować aktualny, błyskawiczny rozwój.

 

Udostępnij