E-biznes

Firmowe płatności w sieci

lip 15 2020

Obecnie Internet to nie przywilej, a rzeczywistość. Otacza nas zewsząd i krok po kroku wszystko przenosi się do cyberświata - kontakty społeczne, aktywność w strefie kultury, a także sprzedaż. Nie potrafisz używać Internetu, nie surfujesz w sieci, nie wiesz nic na temat Facebooka czy Insta? To szybko i wręcz boleśnie zostajesz wyparty ze współczesnej rzeczywistości - stajesz się niemodnym przeżytkiem. Nie tyczy się to tylko osób starszych, ale także tradycjonalistów w prowadzeniu biznesu. Sklep bez własnej reklamy w sieci i sprzedaży online nie jest postrzegany jako ekskluzywny, a raczej jako niedostosowany do wymogów konsumentów dzisiejszego świata.

Łatwiejsze, niż się wydaje

Sprzedaż w sieci jest o wiele prostsza, niż mogłoby się wydawać. Wiele usług i usprawnień jest przygotowanych z myślą o sprzedawcach oraz firmach. Automatyczne systemy wystawiania, przesyłania wiadomości i powiadomień usprawniają pracę sklepów internetowych oraz kontakt z klientami. Dużym ułatwieniem dla obu stron są pośrednicy płatności, dzięki którym możemy dokonać płatności za zakupy natychmiastowo i sprzedawca od razu otrzyma powiadomienie o zapłacie. To znacznie przyśpiesza sprzedaż i realizację zamówień. Tacy pośrednicy płatności, jak Dotpay dbają o weryfikacje i przekaz informacji oraz funduszów między stronami umowy. Pomocne dla firm mogą okazać się także narzędzia, jak menadżer sprzedaży, które ułatwią dodatkowo kontrolę nad zamówieniami.

Ekspresowe wykonanie

Niegdyś za zakupy płaciło się gotówką z ręki do ręki lub przelewem bankowym. Jednak miało to swoje minusy, gdyż ograniczało wybór towarów w przypadku płatności w sklepach stacjonarnych jedynie, a przy przelewach w placówkach wydłużało czas oczekiwania. Niestety, przelew bankowy czy pocztowy potrafił docierać kilka dni do odbiorcy. Dzięki płatnościom online zyskujemy natychmiastowy przekaz środków, zarówno w przypadku przelewów internetowych przez stronę banku i przez pośredników. Pieniądze szybko trafiają do odbiorców, a my nie musimy ruszać się z domu w celu zrobienia zakupów, jakichkolwiek. Wielu pośredników oferuje płatności w sieci, a wśród popularnych gigantów można wymienić Dotpay, Paypal czy Przelewy24. 

Możliwości

Płatności i sprzedaż w sieci to zdecydowanie wiele możliwości dla firm. Nie tylko na zwiększenie sprzedaży, ale także na reklamę i dotarcie do szerszego groma odbiorców oraz na usprawnienie procesu sprzedaży. Pośrednicy płatności pomagają w przekazywaniu środków i informacji między stronami umowy sprzedaży-zakupu. Płatności z pośrednikami pozwalają na przelewy pieniędzy niezależnie od banku z taką samą szybkością. Dodatkowo, odciążają sprzedawców, zwalniając ich z konieczności podawania każdorazowo klientom indywidualnym danych do przelewu. Pośrednicy, jak Dotpay będą przygotowywać formularze do płatności automatycznie i je uzupełniać danymi firmy. Zautomatyzowane transakcje są wygodne dla obu stron. 

Płatności w sieci i zakupy przez Internet są chlebem powszednim współczesnego społeczeństwa. Dąży się do, jak największego przeniesienia codziennych czynności do świata internetowego. Wiele ułatwień i nowych technologii ma pomóc w tym zadaniu i być korzyścią dla obu stron - konsumentów indywidualnych i firm, sprzedawców i kupujących. Internet i pośrednicy płatności to nowe możliwości dla sprzedaży, które w dzisiejszych czasach zdają się oczywiste oraz wymagane dla utrzymania odpowiedniego poziomu i wytrzymanie ogromnej konkurencji na rynku.

 

 

 

 

Udostępnij