Sklep internetowy

Skracanie ścieżki płatności – dowiedz się, jak to działa

paź 26 2018

Zakupy internetowe rządzą się swoimi prawami. Klienci chcą kupić nie tylko tanio i mieć duży wybór, ale zależy im też na szybkości. Szczególnie młodsze pokolenie tzw. Cyfrowych tubylców przyzwyczajone jest do tempa działania rodem z aplikacji na smartfonach, gdzie wszystko dzieje się błyskawicznie. Dla nich przelewy internetowe, które jeszcze niedawno uważano za wyjątkowo wygodne i szybkie są powolne i anachroniczne. A klient zniecierpliwiony i zniechęcony koniecznością poświęcenia czasu na dokonanie płatności może zrezygnować z zakupów. Dlatego operatorzy płatności online oferują coraz powszechnie usługę skracania ścieżki płatności. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w ofercie Dotpay – jednego z największych operatorów płatności internetowych działających w Polsce. 

Dotpay oferuje skracanie ścieżki płatności poprzez integrację sklepu internetowego w tak zwanym modelu white label. Polega to na tym, że po dokonaniu zamówienia i wybraniu kanału płatności klient kierowany jest od razu do formularza w swoim banku. Nie musi już podawać żadnych danych transakcji – są one tam zaimportowane z systemu. Wystarczy tylko zalogować się do banku oraz zatwierdzić transakcję w sposób wymagany w tym banku, najczęściej jest to wpisanie jednorazowego kodu wysłanego SMS-em. Model white label działa także w przypadku płatności kartą.

Jakie jeszcze opcje warto zaoferować swoim klientom, by maksymalnie przyspieszyć finalizowanie transakcji przez klientów? Interesującą opcją jest system Visa Checkout skierowany do klientów używających w płatnościach online kart kredytowych. W tradycyjnym systemie płatności kartą należy każdorazowo podać numer karty, imię i nazwisko jej posiadacza, a także datę ważności i kod zabezpieczający. A to zajmuje sporo czasu i wymaga uważności, by dokładnie wpisać wszystkie dane. W systemie Visa Checkout dane te podajemy tylko raz – na etapie rejestracji w systemie. W tym samym momencie podajemy też domyślny adres do wysyłki zamówień ze sklepów internetowych. Teraz podczas zakupów internetowych podajemy tylko login i hasło do systemu Visa Checkout i już! Karta obciążana jest wskazaną kwota automatycznie – wystarczy ten jeden krok, by sfinalizować transakcję. Warto zaznaczyć, że użytkownicy Visa Checkout mogą liczyć na takie same gwarancje, jak podczas klasycznych płatności kartą kredytową. Usługa chargeback gwarantuje zwrot pieniędzy przez bank, jeśli towar nie zostanie dostarczony lub będzie niezgodny z zamówieniem, dzięki czemu klienci podczas zakupów internetowych mogą czuć się bardzo bezpiecznie. 

 

Udostępnij