Płatności

Obsługa płatności dla firm

sty 24 2019

Posiadając sklep internetowy nie wystarczy już podać danych do przelewu, by sprawnie zarządzać finansami. Dzisiejszy Klient jest niecierpliwy i woli rozliczyć transakcję w kilka sekund, niż czekać na jej księgowanie. Wg raportów, Klienci porzucają dużą część wirtualnych koszyków, jeśli znajdą konkurencyjną lepszą ofertę – to dotyczy także kwestii płatności. Aby zapewnić własnemu sklepowi internetowemu rozwój, trzeba pomyśleć o zawarciu umowy operatorskiej z którymś z serwisów obsługujących płatności online dla firm. 

Dlaczego warto wdrożyć płatności bezgotówkowe?

Po pierwsze, wprowadzenie szybkiej obsługi płatności online w sklepie internetowym to obecnie kwestia kilku telefonów i ustaleniu szczegółów oferty z którymś z operatorów. W Polsce do największych serwisów zajmujących się tymi usługami należy np. Dotpay.pl, który oferuje mnóstwo ciekawych opcji. Po drugie, wygoda, i dla Klienta, i dla właściciela sklepu. Decydując się na różne metody płatności online (np. szybkie przelewy, płatności kartą, płatności za pomocą aplikacji wirtualnych portfeli), dajesz Klientowi poczucie, że szanujesz jego czas, dbasz o jego komfort, a także o swój sklep. Po trzecie, przekazanie operatorowi obsługi Twoich płatności ułatwiasz życie sobie, a korzystanie z panelu administracyjnego jest bardzo proste. Przykładowo, podpisując umowę z Dotpayem masz wgląd do wszystkich przeprowadzonych transakcji, automatycznego wystawiania faktur czy kontrolowania zwrotów i zaległych płatności. 

Serwisy obsługujące płatności online wspierają fakturowanie

Przechodząc do operatora, wiele z absorbujących wcześniej czynności ulega prawie zupełniej automatyzacji. Dlatego ważne jest, byś początkowo pilnował, aby integracja nowych systemów obsługi płatności online przebiegła prawidłowo z oprogramowaniem w Twoim sklepie internetowym. Dzięki temu oszczędzisz masę czasu! Znalezienie danych do przelewu Klienta czy potwierdzenie dokonania wpłaty znajdziesz jednym kliknięciem. Automatyzacja dotyczy także procesu fakturowania – wystarczy, że Klient zaznaczy, że chce otrzymać fakturę za zakupiony produkt, a system wyśle ją na podanego maila po kilku minutach od zaakceptowania płatności. Nie trzeba wypełniać długich formularzy danymi, bo zrobi to za Klienta specjalnie napisany do tego program. 

Serwisy pracują dla Ciebie 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

Bardzo szybko przekonasz się, że współpraca z serwisem zajmującym się obsługą płatności online dla firm przynosi efekty i usprawnia pracę sklepu internetowego. Odczujesz to poprzez przypływ nowych klientów, którzy będą mogli dokonać zakupów niezależnie od godziny i dnia – czy to poniedziałek ósma rano, czy piątek ósma wieczór, opłacą swoje transakcje w kilka minut i w spokoju będą mogli czekać na swoją przesyłkę, którą Ty dzięki temu nadasz znacznie szybciej. Przełoży się to także na dochody w Twoim sklepie. Szacuje się, że po kilku miesiącach nowe przedsiębiorstwa mają szansę osiągnąć nawet 30 tys. obrotu w ciągu miesiąca, jeśli posiadają sprawny system płatności online.

Usługi nie są drogie

Wiele serwisów oferuje uczciwe oferty młodym lub nowym przedsiębiorstwom. Godnym polecenia jest tu serwis Dotpay, który nie ma jednej sztywnej oferty, ale jest elastyczny i ustala każdorazowo ofertę z wnioskodawcą. Daje to możliwość negocjowania opłat abonamentowych, które w większości serwisów są uzależnione od miesięcznego przychodu danego sklepu i od ilości opłaconych zamówień. Warto zajrzeć na ich stronę i poczytać o tym, co mają do zaoferowania.

 

 

 

 

Udostępnij