Bezpieczne płatności w sieci

Bezpieczeństwo transakcji w sieci – poznaj najnowsze rozwiązania

paź 18 2018

Choć liczba transakcji dokonywanych w internecie wciąż rośnie, dla części osób największą obawą przed dokonywaniem zakupów w sieci jest bezpieczeństwo przekazywanych pieniędzy oraz podawanych danych osobowych. Warto jednak wiedzieć, że współczesne płatności online są bardzo bezpieczne, dzięki szeregowi innowacyjnych rozwiązań, które stoją na straży bezpieczeństwa przesyłanych pieniędzy, Jakie to rozwiązania? Prześledźmy je na przykładzie firmy Dotpay – dużego operatora płatności online. Jednocześnie to sugestia dla użytkowników, na co warto wracać uwagę, wybierając operatora płatności internetowych.

Stosowne zezwolenia świadczą o tym, że firma działa zgodnie z prawem i jest godna zaufania. W przypadku marki Dotpay jest to zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego nr IP14/2013 na oferowanie usług płatniczych jako Instytucja Płatnicza w rozumieniu Ustawy o usługach płatniczych. Nadzór KNF dowodzi, że firma jest rzetelnym podmiotem na rynku usług finansowych i klienci mogą czuć się bezpiecznie.

Na straży finansów klientów systemu Dotpay stoi też zaawansowana technologia. Firma posiada Certyfikat PCI DSS Level 1. Payment Card Industry Data Security Standard to standard wypracowany przez organizacje finansowe na całym świecie związany z ochroną danych osobowych klientów. Standardy bezpieczeństwa są bardzo rygorystyczne. Posiadanie tego certyfikatu pokazuje, że klienci Dotpay mogą nie obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych. Zajmując się tym tematem warto też podkreślić, że Dotpay nie udostępnia zbieranych danych swoich klientów innym firmom. Dostęp do tych informacji mogą mieć wyłącznie te podmioty, które są do tego uprawnione z mocy prawa. Nie ma więc mowy o sprzedaży danych klientów np. w celach marketingowych.

Certyfikat Thawte Web Server Certificate z EV (Extended Validation zabezpiecza przed próbami wyłudzeń danych i informacji, które mogłyby posłużyć przestępcom do przejęcia naszych pieniędzy. Posiadanie tego certyfikatu dowodzi, że dany operator płatności internetowych posiada wielostopniowy system zabezpieczeń stosowanych w procesie uwierzytelniania tożsamości. 

Klienci Dotpay mogą też czuć się bezpieczni, bo firma oferuje liczne kanały płatności internetowych, które dają szczególnie wysoką gwarancję bezpieczeństwa. Do kanałów tych należą np. płatności BLIK, podczas których zatwierdzamy transakcję nie opuszczając strony sklepu i nie logując się do naszego systemu bankowego. Do zatwierdzenia potrzebny jest jedynie jednorazowy kod, który jest generowany przez aplikację, jaką mamy zainstalowaną na naszym telefonie.

 

Udostępnij