Płatności

Visa Checkout. Dlaczego warto z niej korzystać?

kwi 24 2019

Visa Checkout, nowoczesna forma płatności, która podbiła świat, dotarła również do Polski. Użytkownicy podkreślają jej niezawodność, komfort dokonywania transakcji elektronicznych oraz bezpieczeństwo. Dzięki usłudze Visa Checkout udostępnianej przez Dotpay e- kosumenci mogą bardzo szybko i sprawnie dokonywać płatności za pośrednictwem urządzeń stacjonarnych oraz mobilnych, posługując się jedynie swoim loginem i hasłem. Na stronach wielu międzynarodowych firm ta metoda płatności dostępna jest nie od dzisiaj. Jednak również coraz większa liczba rodzimych sklepów internetowych przyjmuje w ten sposób należności od klientów. Wydaje się, że grono użytkowników Visa Checkout z czasem będzie się jeszcze bardziej powiększać. 

Czym jest Visa Checkout?

Visa Checkaout to nic innego, jak rodzaj portfela elektronicznego, czyli internetowego konta w systemie, który umożliwia gromadzenie danych naszych kart płatniczych. Mnóstwo klientów elektronicznych uważa tę usługę za ogromne ułatwienie. Mogą pominąć tradycyjne wprowadzanie danych karty, nie ryzykując popełnienia przypadkowego błędu. W ten sposób proces zakupowy ulega znacznemu uproszczeniu. Pierwszym krokiem, zanim zaczniemy korzystać z Visa Checkout jest rejestracja w systemie, czyli stworzenie swojego wirtualnego portfela. Następnie umieszczamy w nim dowolne karty, czyli podpinamy je pod konto. Do systemu można wprowadzić zarówno karty debetowe, kredytowe, jak i przedpłacone. Co ciekawe funkcjonalnością objęte są nie tylko karty Visa, jak mogłaby sugerować nazwa usługi, ale również karty Master Card. Usługa nie zawęża się również do konkretnych urządzeń. Zapłacimy w ten sposób korzystając z naszego komputera stacjonarnego, laptopa, smartfona czy tableta. Wykorzystujemy po prostu urządzenie, które akurat mamy pod ręką. 

Kto może korzystać z Visa Checkout? 

Visa Checkout to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają więcej, niż jedną kartę. Posiadanie portfela elektronicznego pozwala wówczas na uporządkowanie swoich płatności. Pomaga przeprowadzić transakcje szybko i bez zbędnych czynności. Zgromadzenie wszystkich płatności w jednym miejscu to wyjątkowe ułatwienie w zarządzaniu aktywnością finansową w sieci. Jednolity sposób autoryzacji wszystkich operacji finansowych to kolejna zaleta Visa Checkout. W zależności od banku płatności potwierdzane są różnymi metodami. Gdy wszystkie karty zarejestrujemy w jednym systemie, potem możemy autoryzować każdą transakcję w ten sam sposób. Visa Checkout została stworzona dla klientów często korzystających z płatności kartowych oraz otwartych na nowoczesne sposoby realizacji transakcji online. 

 

 

 

 

Udostępnij