Sklep internetowy

Korzyści płynące z oferowania nowoczesnego systemu płatności w sklepie online

maj 10 2018

Nowoczesny system płatności jest bezpośrednio zintegrowany z punktem sprzedaży i zapewnia bezpieczne i wygodne płatności zarówno dla sprzedawcy, jak i klienta. W dobie rosnącej konkurencji, zadbanie o odpowiednie zaplecze w obszarze płatności jest w zasadzie koniecznością. Przedstawiamy kilka korzyści płynących z posiadania nowoczesnego systemu płatności:

Pełna elastyczność płatności

W dzisiejszym, szybko rozwijającym się środowisku handlowym potrzeba spełnienia, a nawet przekraczania oczekiwań klientów jest kluczem do utrzymania odpowiedniej pozycji na rynku. Możliwość akceptowania jak największej liczby metod płatności bardzo często decyduje o sukcesie biznesu e-commerce lub jego porażce. Na szczęście nowoczesny system płatności zapewnia firmie zdolność akceptowania wszystkich głównych kart płatniczych oraz nowoczesnych metod płatności takich, jak płatności mobilne czy wirtualne portfele. Uniwersalna akceptacja płatności sprawia, że klienci są zadowoleni i wracają do danego sklepu. Dlatego warto dążyć do tego, aby pozostać na bieżąco z trendami płatniczymi.

Atrakcyjna cena

Chociaż operatorzy nowoczesnych systemów płatności nie mogą zmniejszyć stawek ustalonych przez sieci kart kredytowych, mogą obniżyć swoje własne opłaty manipulacyjne. Operatorzy płatności tacy, jak Dotpay koncentrują się na zagwarantowaniu swoim klientom najniższe stawki transakcyjnej na rynku.

Szybsze płatności

Pracujemy ciężko, aby zarobić pieniądze, więc dlaczego nie zarabiać jeszcze szybciej? Nowoczesne systemy płatności działają w oparciu o transakcje elektroniczne, które są znacznie szybsze od systemów gotówkowych. Nowoczesna technologia systemu i szybsze połączenia internetowe sprawiają, że transakcje elektroniczne przebiegają w błyskawicznym tempie i bez zakłóceń. Sprzedawcy w sklepach internetowych od razu po dokonaniu wpłaty przez klienta otrzymują informację. Mogą rozpocząć realizację zamówienia, zanim jeszcze pieniądze trafią faktycznie na ich konta. 

Bezpieczna płatność i integracja POS

Chociaż płatności zintegrowane stają się coraz bardziej powszechne, wielu sprzedawców nadal korzysta z niezintegrowanych systemów płatności. Integracja zapewnia większe bezpieczeństwo, niż samodzielnie płatności, a poza tym, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. 

Zdalne zarządzanie terminalem

Zaawansowane systemy płatności oferują imponujące oprogramowanie do zarządzania terminalami, które zapewnia sprzedawcom kontrolę nad wszystkimi aspektami urządzeń płatniczych w zaciszu własnego biura. Sprzedawcy mogą zagwarantować swoim klientom zgodność ze standardem PCI DSS i monitorować transakcje ze wszystkich urządzeń we wszystkich lokalizacjach.

 

 

 

Udostępnij