Bezpieczne płatności w sieci

Upewnij się, że Twoje transakcje są bezpieczne dzięki tym prostym 4 krokom

maj 6 2018

Jeśli prowadzisz sprzedaż online, bezpieczne transakcje są kluczem do budowania relacji zaufania z Twoimi klientami. Twoi klienci chcą, aby dane ich kart były całkowicie bezpieczne, a ryzyko kradzieży lub oszustwa ograniczone do zera. Zadanie wydaje się bardzo trudne. Jednak proces zapewnienia bezpieczeństwa każdej transakcji jest tak prosty, jak wdrożenie tych czterech, podstawowych kroków:

Zgodność ze standardem PCI

Zacznij od upewnienia się, że wszystko w twoim środowisku przetwarzania płatności jest zgodne z wymaganiami opracowanymi i nadzorowanymi przez Radę Standardów Bezpieczeństwa Kart Płatniczych (PCI SSC), która powstała w 2006 roku, aby pomóc właścicielom kart i firmom chronić się przed naruszeniami danych i innymi działaniami przestępczymi związanymi z płatnościami i kradzieżą danych osobowych. Możesz podjąć współpracę z firmą przetwarzającą płatności, która będzie gwarancją zgodności z PCI.

Dodatkowe warstwy zabezpieczeń

Chociaż, może to wymagać pewnych inwestycji z Twojej strony, wybierz firmy zajmujące się przetwarzaniem płatności, które oferują najbardziej zaawansowane technologie i wykorzystaj te funkcje, współpracując z nimi. Niektóre z najważniejszych warstw bezpieczeństwa, które możesz dodać to technologia szyfrowania danych, która służy ochronie przed hakerami, mogącymi złamać hasła i wykraść dane. Inne rodzaje zabezpieczeń, które można rozważyć, obejmują uwierzytelnianie dwuetapowe, biometryczne i filtry bezpieczeństwa geolokalizacji. 

Zabezpiecz proces logowania

Ekran logowania to jeden z najbardziej wrażliwych aspektów systemu płatności. Hakerzy uznali go za idealne miejsce do szybkiego uzyskania poufnych informacji. Upewnij się, że masz system, który w sytuacji, gdy klient zapomni hasła, poprosi o podanie nazwy użytkownika lub adresu e-mail, aby go odzyskać. Dzięki linkowi do wiadomości e-mail, do którego oszust nie będzie mógł uzyskać dostępu, klienci mogą tymczasowo zalogować się i utworzyć nowe hasło, zachowując bezpieczeństwo procesu. 

Ciągle aktualizuj system operacyjny i całe używane oprogramowanie

Oszuści internetowi doskonale znają starsze wersje oprogramowania i komputerowych systemów operacyjnych oraz ich słabości. Jednak regularne aktualizacje wymagają od nich większego zaangażowania i czasu na naukę. Pomyśl o bieżących aktualizacjach, jako o sposobie pozostania o kilka kroków przed przestępcami. Najlepszym rozwiązaniem jest zarejestrowanie się w automatycznych aktualizacjach systemu operacyjnego i oprogramowania na wypadek, gdybyś był zbyt zajęty i zapomniał go zaktualizować w inny sposób. 

Te cztery sposoby są wydajne, łatwe do wykonania i wymagają bardzo niewiele nakładów finansowych, aby je wdrożyć. W zamian otrzymujesz wzmocniony system płatności, który sprawia, że Ty i Twoi klienci czujecie się pewniej, bo każda transakcja jest bezpieczna.

 

 

 

 

Udostępnij